Ogłoszenia duszpasterskie: 10 grudnia 2017 r.

Opublikowano Grudzień 11, 2017 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2017 r.

1. Dziś przeżywamy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek.

2. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie, które w naszym kościele odbywają się o godz. 17.00. Dziękujemy dzieciom, które do tej pory uczestniczyły w tym nabożeństwie.

3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• Środa- wspomnienie św. Łucji- dziewicy, męczennicy. W tym dniu przypada 36 rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach stanu wojennego i polecajmy opiece Matki Bożej przyszłość naszej Ojczyzny.
  • Czwartek- wspomnienie św. Jana od Krzyża- Doktora Kościoła.
  • Piątek – trzeci piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. Faustyny. Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się projekcja archiwalnych zdjęć obrazujących historię naszej placówki. Zaprezentowanych zostanie około 100 zdjęć z różnego okresu dziejów. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Jednocześnie zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie przechowywanych w domowych zasobach i archiwach starych fotografii dotyczących Parafii w Lutoryżu. Będą one wykorzystane w powstającym wydawnictwie pt. „Parafia Lutoryż 1957-2017. Historia i teraźniejszość”.
  • Sobota- rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością  Bożego Narodzenia.

4. W przyszłą niedzielę przypada niedziela zwana Gaudete, która rozpocznie drugą część Adwentu skierowaną ku Świętom Tajemnicy Wcielenia.

5. Spotkania w Domu Parafialnym po Mszy św.:

• wtorek – Rycerstwo św. Michała Archanioła, młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
  • sobota – godz. 15.30 – ministranci, 16.00 – lektorzy.

6. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Macieja Haby.

7. Parafianom i Gościom życzymy radosnego oczekiwania na Nowonarodzonego.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow