Ogłoszenia duszpasterskie: 22.07.2018 r.

Opublikowano Lipiec 22, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07.2018 r.

1. Dziś rozpoczynamy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W naszej Parafii za tydzień po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Podczas święcenia będzie można złożyć ofiarę do puszek na akcję „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

• poniedziałek- święto św. Brygidy, patronki Europy
  • wtorek- wspomnienie św. Kingi, dziewicy oraz św. Krystyny dziewicy i męczennicy.
  • środa- święto św. Jakuba, Apostoła, w ten dzień przypada również wspomnienie św. Krzysztofa
  • czwartek- wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

3. Wyjeżdżających do Zakopanego, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł.

4. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Kazimiery Baran.

5. Za tydzień Ołtarz kwiatami ubierają Rodziny z domów od nr. 451 do końca.

6. W tym tygodniu od środy będą wznawiane prace przy wiadukcie kolejowym na Rędzinę. Wjazd będzie zamknięty ok. tygodnia.

7. Wszystkim dzieciom, młodzieży i wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji.