Ogłoszenia duszpasterskie: 19.05.2019 r.

Opublikowano Maj 19, 2019 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.05.2019 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii I Komunia Święta. Ośmioro dzieci po raz pierwszy przyjmie do swojego serca Pana Jezusa. Otoczmy dzieci naszą modlitwą. W najbliższym tygodniu dzieci będą przeżywały swój biały tydzień. Módlmy się wraz z Nimi o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

2. W kalendarzu liturgicznym w bieżącym tygodniu wspominamy:

• piątek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

3. W bieżącym tygodniu odbędzie się:

• czwartek – o godz. 16.30 – próba dzieci z klas IV przed rocznicą I Komunii Świętej.
  • sobota – od godz. 17.00  – spowiedź dzieci rocznicowych.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie w pracach przy kościele. Rodzicom dzieci I komunijnych oraz wszystkim Parafianom, którzy w jakikolwiek sposób zatroszczyli się o piękno naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Wielkimi krokami zbliża się pierwsza od sześćdziesięciu lat uroczystość prymicji naszego rodaka Huberta Copa. Jako wspólnota parafialna chcielibyśmy wyrazić nasz gest życzliwości dla Huberta i na nową drogę życia przekazać Mu prezent. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przedstawiciele grup duszpasterskich będą zbierali dobrowolne datki do specjalnych pudełek prezentowych. Ofiary te przekażemy w imieniu wszystkich parafian w dniu Jego prymicji.

Jeśli ktoś ma chęć dołożenia się do tego wspólnotowego prezentu, to za tydzień będzie taka możliwość. Już dziś serdecznie dziękujemy.

6. W najbliższą sobotę 25 maja Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale zaprasza na Dzień Kultury Brazylijskiej. To najbardziej kolorowa, wysportowana i roztańczona kultura Ameryki Południowej. Będziemy gościć w Boguchwale rzeszowską grupę Capoeiry, a także gości specjalnych- Profesorów, którzy przyjechali z Brazylii, by rozpowszechniać sztukę jaką jest Capoeira.

Od godziny 16:30 na Placu Rynkowym oraz na sali widowiskowej MCK odbędzie się Batizado - egzamin, a także specjalny pokaz przygotowany przez najlepszych w tej sztuce. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Boguchwała.