25 lat Kapłaństwa ks. Proboszcza

Opublikowano Maj 8, 2023 przez Admin Strony w Aktualności
pobrane~4

SREBRNY JUBILEUSZ 25-lecia ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH ks. Mariusza Fijałkiewicza

Wdzięczni za Dar Kapłaństwa naszego Księdza Proboszcza Mariusza, w najbliższą niedzielę, tj. 14 maja o godz. 10.30, zgromadzimy się na uroczystej Eucharystii, której przewodniczył będzie nasz rodak, ks. Hubert Cop, by złożyć Panu Bogu dziękczynienie oraz wypraszać dla Drogiego Jubilata potrzebne łaski na dalsze lata kapłańskiej posługi.

Ksiądz mgr Mariusz Fijałkiewicz urodził się w 1972 r. w Jaśle. Pochodzi z Parafii pw. Wniebowzięcia Matki Bożej w Nienaszowie. Ukończył Technikum Ekonomiczne w Jaśle. W 1992 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, a święcenia kapłańskie otrzymał 21 maja 1998 r. w Katedrze Rzeszowskiej z rąk Ks. Bpa Kazimierza Górnego. Jako wikariusz posługę duszpasterską pełnił w następujących Parafiach: pw. św. Urszuli w Lubeni przez 2 lata, św. J.S. Pelczara w Rzeszowie przez 3 lata, Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle przez 5 lat. Przez 15 miesięcy w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach-Gliniku, następnie w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej przez 5 lat. Później, przez 1 rok w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej w Głogowie Małopolskim, w Parafii Katedralnej Najświętszego Serca Jezusa w Rzeszowie przez 2 lata oraz Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu przez 1 rok.

Od 25 sierpnia 2018 r. objął stanowisko Proboszcza w Lutoryżu. Dzień później, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej miało miejsce uroczyste wprowadzenie ks. Mariusza na urząd Proboszcza. Aktu instalacji dokonał dziekan, ks. Mariusz Mik.
Dnia 19 stycznia 2021 r., w uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona diecezji rzeszowskiej, bp Jan Wątroba uhonorował Go godnością kanonika (expositorium canonicale – EC i przywilejem rokiety i mantoletu – RM).

W naszej Parafii, trzecia niedziela maja, która w tym roku wypada dnia 21, to dzień I Komunii Świętej. Z tej racji, Jubileusz 25-lecia Święceń Kapłańskich ks. Mariusza obchodzić będziemy w niedziele, 14 maja o godz. 10.30.

Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej pięknej uroczystości