Chrześcijanie nie obchodzą Halloween!!!

Opublikowano Październik 29, 2019 przez Admin Strony w Aktualności
no_halloween

Od kilku lat wraz z końcem października nastaje czas, kiedy jesteśmy zachęcani do zakupu wydrążonych dyń, przebrań kościotrupów, świecących rogów – te wszystkie atrybuty mają nam służyć do obchodzenia wigilii „Święta Zmarłych”, potocznie zwanego Halloween.

 

Już z samej nazwy możemy wywnioskować, że owa zabawa, czy świętowanie proponowane przez kampanie marketingowe nie jest przeznaczona dla nas – chrześcijan.
Pierwszego dnia listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, oddając cześć tym, którzy weszli już do chwały nieba oraz szczególnie uświadamiamy sobie obcowanie świętych, które wyznajemy zawsze, gdy mówimy Credo. Dlaczego więc w noc poprzedzającą tak piękne święto widzimy na ulicach ludzi poprzebieranych za złe duchy?

 

Halloween swoimi korzeniami sięga pogańskiej kultury Celtów. Zgodnie z ich zwyczajem 1 listopada kończyło się panowanie boga słońca, a zaczynało panowanie boga śmierci. Maski czarownic i ogień miały pomóc ludziom w wypędzeniu złych duchów i prowadzeniu dobrych dusz do królestwa zmarłych. Następnie składali oni bogu śmierci plony ziemi, zwierzęta, a nawet ludzi, tańcząc wokół ułożonego stosu. Dziś mamy do czynienia z przebieraniem dzieci za demony i wiedźmy, a słowa cukierek albo psikus to symbol wcześniejszego przekupywania złych duchów – często nieświadomie sami wchodzimy w świat niebezpiecznej, szatańskiej rzeczywistości, która niestety istnieje. Ponadto używanie, nawet podczas zabawy, symboliki związanej z okultyzmem oraz magią otwiera nas i oswaja z nimi – potwierdza to wielu egzorcystów.

 

Podtrzymywanie tradycji pogańskich plemion to czyste bałwochwalstwo – przed którym tak często ostatnio przestrzega nas papież Franciszek. Tak więc nie da się połączyć katolicyzmu i obchodzenia Halloween. Wielu jednak takie argumenty nie przekonywały, dzieci i młodzież chciała się po prostu bawić, często nieświadoma zagrożeń. Co robić – bić na alarm i straszyć, przekonując tylko przekonanych? Nie, wyjść z alternatywą!

 

Akcja HolyWins – Święty Zwycięża, ma na celu promocję i zainteresowanie się swoimi patronami i kultem świętych. Jest atrakcyjną i zgodną z chrześcijańską wizją świata formą świętowania wigilii dnia Wszystkich Świętych.
W zeszłym roku facebook’owe zdjęcia profilowe duża część osób zamieniała na ikony lub zdjęcia swoich świętych imienników, dodając ich krótki życiorys. Akcja była zauważalna w internecie, oponenci próbowali zachęcić internautów do zmiany profilówki na dynię, lecz odzew nie był zbyt spektakularny – święci zwyciężyli!

 

Papież Franciszek: Halloween trzeba zakazać!

 

Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween.

 

Podczas niedawnego spotkania egzorcystów w Rzymie ks. Aldo Buonaiuto zwrócił uwagę na fakt, iż około 31 października co roku setki niewinnych dzieci zostaje opętanych przez demony. Na całym świecie do egzorcystów zgłaszają się rodzice z prośbą o interwencję.

 

Ks. Buonaiuto, który ma poparcie papieża Franciszka, zauważył, że wbrew temu, co sądzi wielu „Halloween nie jest niewinną zabawą, lecz stanowi przedsionek do czegoś znacznie bardziej niebezpiecznego”. Wyjaśnił, że osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, profanować cmentarze i kraść Hostie. Halloween to najlepsza pora do rekrutacji nowych członków przez różne sekty. To jest po prostu otwarcie się na działanie diabła.

 

Papież chce, by święto duchów i upiorów zastąpić bezpiecznym dla dzieci świętem Holyween. W tym roku włoskie dzieciaki będę przebierać się za świętych i uczestniczyć w czuwaniach modlitewnych w kościołach w całym kraju.  Ojciec święty zachęca inne kraje do podobnych działań.

 

Przeciwko Halloween w 2009 r.  wypowiedział się Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

 

tekst za: http://www.pch24.pl/

UWAGA! FILMIK ZAWIERA DRASTYCZNE SCENY I ZDJĘCIA!

Facebook