Dzieci z kl. III otrzymały różańce

Opublikowano Październik 9, 2017 przez Admin Strony w Wydarzenia
DSC03171 (Kopiowanie)

Dzień po uroczystości Matki Bożej Różańcowej, na niedzielnej Sumie o godz. 10.30 miało miejsce poświęcenie i rozdanie różańców uczniom kl. III, którzy przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W tym ważnym wydarzeniu brali udział i swoim pociechom towarzyszyli Rodzice.

 

W ciągu najbliższych miesięcy dzieci przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii będą uczestniczyć w nabożeństwach, podczas których otrzymają inne święte znaki naszej wiary (medaliki, książeczki). Poświęcenie, którego dokonał ks. Katecheta Kamil Sowa i rozdanie różańców było pierwszym z tego typu nabożeństw.

 

Radością napawa fakt, że nasi trzecioklasiści biorą czynny udział w modlitwie różańcowej. Jest to bowiem jedna z najpiękniejszych form nawiązania kontaktu z Panem Bogiem. O taką właśnie modlitwę wiele razy prosiła Maryja podczas objawień, zwłaszcza w Fatimie. Życzymy zatem dzieciom, aby różaniec, który otrzymały, był dla nich zachęta do stałej modlitwy  – nie tylko w październiku, ale w każdym dniu Ich życia.

 

DSC03161 (Kopiowanie) DSC03162 (Kopiowanie) DSC03164 (Kopiowanie) DSC03166 (Kopiowanie) DSC03167 (Kopiowanie) DSC03168 (Kopiowanie) DSC03169 (Kopiowanie) DSC03170 (Kopiowanie) DSC03173 (Kopiowanie)

Facebook