Dzieci z kl. III otrzymały różańce

Opublikowano Październik 9, 2017 przez Admin Strony w Wydarzenia
DSC03171 (Kopiowanie)

Dzień po uroczystości Matki Bożej Różańcowej, na niedzielnej Sumie o godz. 10.30 miało miejsce poświęcenie i rozdanie różańców uczniom kl. III, którzy przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W tym ważnym wydarzeniu brali udział i swoim pociechom towarzyszyli Rodzice.

 

W ciągu najbliższych miesięcy dzieci przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii będą uczestniczyć w nabożeństwach, podczas których otrzymają inne święte znaki naszej wiary (medaliki, książeczki). Poświęcenie, którego dokonał ks. Katecheta Kamil Sowa i rozdanie różańców było pierwszym z tego typu nabożeństw.

 

Radością napawa fakt, że nasi trzecioklasiści biorą czynny udział w modlitwie różańcowej. Jest to bowiem jedna z najpiękniejszych form nawiązania kontaktu z Panem Bogiem. O taką właśnie modlitwę wiele razy prosiła Maryja podczas objawień, zwłaszcza w Fatimie. Życzymy zatem dzieciom, aby różaniec, który otrzymały, był dla nich zachęta do stałej modlitwy  – nie tylko w październiku, ale w każdym dniu Ich życia.

 

DSC03161 (Kopiowanie) DSC03162 (Kopiowanie) DSC03164 (Kopiowanie) DSC03166 (Kopiowanie) DSC03167 (Kopiowanie) DSC03168 (Kopiowanie) DSC03169 (Kopiowanie) DSC03170 (Kopiowanie) DSC03173 (Kopiowanie)

Facebook

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow