Dzień Patrona Szkoły w Lutoryżu

Opublikowano Październik 14, 2016 przez Admin Strony w Wydarzenia
5l

W dniu 13 października  Szkoła Podstawowa w Lutoryżu obchodziła Dzień Patrona, której od 5-ciu już lat patronuje były proboszcz Parafii śp. ks. Czesław Przystaś. Uroczyście zgromadzeni na Mszy św. na czele z Panią Dyrektor Aliną Ladzińską, Panią Sołtys, Gronem Pedagogicznym, Rodzicami oraz wszystkimi Uczniami polecaliśmy duszę zmarłego ks. Czesława, prosząc o życie wieczne dla Niego. Ksiądz Kamil, który wygłosił homilię, przypomniał wszystkim życiorys Patrona Szkoły oraz podkreślił, że patronowie są po to, by czerpać z Nich przykład. Dodał również, iż niewątpliwie należy naśladować ks. Przystasia w Jego zamiłowaniu do różańca, z którym w skupieniu na modlitwie spacerował wokół kościoła. Następnie wszyscy udaliśmy się na Cmentarz, by przy symbolicznym zapaleniu świecy uczcić pamięć o ks. Czesławie.

Niech ten  dzień, będzie dniem pamięci nie tylko Uczniów, ale wszystkich Parafian. Polecajmy ks. Czesława w naszych modlitwach i pamiętajmy jak w jednym ze swoich wierszy napisał ks.Twardowski – „człowiek żyje, dopóki trwa o nim pamięć”.