Historia naszej parafii

Opublikowano Sierpień 18, 2021 przez Admin Strony w Aktualności
FB_IMG_1629225918053

Książka o historii naszej parafii już dostępna!

Jeszcze pachnąca drukiem najnowsza publikacja autorstwa p. Rafała Białoruckiego „Parafia Lutoryż 1957-2017. Historia i współczesność”, to nie lada gratka dla pasjonatów historii, ale przede wszystkim mieszkańców Lutoryża, którzy dzięki tej książce mają możliwość dogłębnego zapoznania się z dziejami naszej parafii.

 
W obszernej publikacji liczącej ponad 200 stron przeczytamy o nieznanych, zaskakujących epizodach z historii parafii, aż do tych najnowszych, których jesteśmy świadkami i uczestnikami.

 

Autor wykonał ogromną pracę odnajdując i publikując wzmianki i dokumenty dotyczące powstania parafii, budowy kościoła i jego wyposażenia.
Z ich treści dowiemy się bardzo szczegółowo m.in. o budynkach, w których były odprawiane pierwsze Msze św., kapłanach posługujących, grupach i wspólnotach, jak również lokalnej społeczności tak bardzo zaangażowanej w życie kościoła parafialnego.
Rdzenni mieszkańcy odnajdą na starych fotografiach siebie, swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków, czy sąsiadów. Zawartość publikacji na pewno nikogo nie rozczaruje.

 
Ci, którzy mają tu swoje korzenie, poczują dumę, z sentymentem wrócą pamięcią do dawnych lat, a dla tych, którzy wybrali to miejsce do zamieszkania, może będzie impulsem do aktywnego włączenia się w życie parafii i społeczności?

 

Książkę będzie można nabyć już w najbliższą niedzielę (22 sierpnia) po każdej Mszy św. w cenie 25.00 zł.

 

Panu Rafałowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogrom pracy włożony w napisaniu tej publikacji

Facebook