I Komunia Święta -18.05.2014r.

Opublikowano Czerwiec 24, 2014 przez Admin Strony w Wydarzenia
klasa

W niedzielę 18 maja 2014 roku o godz. 10.30  w naszej świątyni odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku do I Komunii Świętej przystąpiło 15 dzieci. Uroczystą Mszę św. odprawił ks. Proboszcz Stanisław Boratyn i ks. Kamil Sowa .Do tego sakramentu dzieci przygotowywały się poprzez roczną katechizację szkolną oraz nabożeństwa, w czasie których otrzymały poświęcone różańce, medaliki i książeczki.

Cała uroczystość rozpoczęła się przed kościołem, gdzie zebranych przywitał Ksiądz Proboszcz, a następnie rodzice udzielili swoim dzieciom błogosławieństwa. Następnie w uroczystej procesji dzieci weszły do świątyni, aby przeżywać swoje pierwsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Tam podczas uroczystej Mszy świętej, w czasie której dzieci pięknie śpiewały przygotowane pieśni i recytowały wiersze, przyszedł ten najważniejszy moment, w którym Jezus po raz pierwszy zamieszkał w ich sercach.

Po zakończonej Eucharystii, każde dziecko otrzymało poświęcony obrazek komunijny.

zdj 1 (469)zdj 1 (456)zdj 1 (316)zdj 1 (402)zdj 1 (109)zdj 1 (19)

Facebook