I Komunia Święta dzieci z kl. III

Opublikowano Maj 21, 2016 przez Admin Strony w Aktualności, Wydarzenia
IMG_3645

Maj to tradycyjnie miesiąc, poświęcony kultowi Matki Bożej – Maryi. Jest to także miesiąc, w którym w wielu Parafiach odbywają się uroczystości Pierwszej Komunii Św. W niedzielę 15 maja br. dzieci z klasy trzeciej w naszej Parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Zanim dzieci przyjęły po raz pierwszy Jezusa do serc, brały czynny udział w organizowanych spotkaniach w Parafii i katechizacji w szkole, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych momentów w życiu chrześcijanina.

Do tego wydarzenia przez cały rok przygotowywał dzieci i Rodziców Ks. Wikariusz Kamil Sowa. Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło w naszej Parafii 18 dzieci. Dla Rodziców okres pierwszokomunijny ich dziecka, to okazja do ożywienia swojej wiary i przypomnienia sobie ideałów i postanowień pierwszokomunijnych. To duchowe przygotowanie przebiegało przez długi czas, a kulminację otrzymało w momencie spowiedzi św. która odbyła się w sobotę 14 maja. Był to dzień pokuty i pojednania dla dzieci i ich Rodzin.

Uroczystość Pierwszej Komunii Św. rozpoczęła się o godz. 10.30. Wydarzenie to zgromadziło całe Rodziny oraz zaproszonych gości, wśród których należy wskazać na Dyrektor Szkoły Podstawowej – p. Alinę Ladzińską oraz Wychowawczynię dzieci – p. Agnieszkę Kowal. Zanim dzieci ubrane w odświętne białe alby komunijne weszły do kościoła, zostały pobłogosławione przez swoich Rodziców oraz pokropione wodą święcona przez Księdza Proboszcza Stanisława Boratyna, który w swoim krótkim wstępie przypomniał zgromadzonym wagę tego dnia. Głos zabrali również najmłodsi, którzy do tego dnia przygotowywali się przez wiele miesięcy, a także ich Rodzice. W kazaniu ks. Kamil przypomniał o wielu radościach płynących z przyjęcia do serc Pana Jezusa oraz zachęcił zgromadzonych, aby na co dzień dzielili się Bogiem z innymi. Dzieci uczestniczyły czynnie we Mszy Św. – odpowiadając na wezwania, śpiewem i modlitwą. Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie, które pozostaje w pamięci wielu na całe życie. To wtedy po raz pierwszy wierni przyjmują Najświętszy Sakrament.

Niech dzień I Komunii Świętej staje się ciągłym „rozpakowywaniem” najważniejszego, najpiękniejszego Prezentu – Jezusa Chrystusa!