Imieniny ks. Kamila Sowy – 14.07.2014r.

Opublikowano Wrzesień 16, 2014 przez ks. Stanisław Boratyn w Aktualności, Wydarzenia
27

W kalendarzu liturgicznym, dnia 14 lipca wspominaliśmy św. Kamila de Lellis.

 

Był to też dzień imienin naszego ks. Katechety Kamila Sowy. Czcigodnemu Solenizantowi, życzenia w imieniu całej parafii złożyli dzieci jak również Przedstawiciele poszczególnych Grup Parafialnych. Pamiętajmy o ks. Kamilu w swoich modlitwach, prosząc, by obfitości łask Bożych oraz opieka Matki Bożej Częstochowskiej i Świętego Patrona, towarzyszyły Mu każdego dnia!

 

Św. Kamil de Lellis żył na przełomie XVI i XVII wieku, na terenie Włoch. Po burzliwie przeżytej młodości przeżył nawrócenie, wskutek którego podjął decyzję o przyjęciu święceń kapłańskich. Razem z kilkoma towarzyszami, których poznał podczas studiów teologicznych, założył nowe zgromadzenie zakonne – Towarzystwo Sług Chorych, nazywane popularnie kamilianami. Ich charyzmatem jest praca w szpitalach i innych miejscach opieki nad chorymi. Od początku XX wieku obecni są w Polsce, również w Warszawie; jest ich około 90 zakonników.

 

02070916 (Kopiowanie)

10 (Kopiowanie)26 (Kopiowanie)

WIĘCEJ ZDJĘĆ…

Facebook