Informacja dla wyjeżdżających do Zakopanego

Opublikowano Styczeń 4, 2020 przez Admin Strony w Aktualności

Wyjeżdżających do Zakopanego w dniach 11-12 stycznia 2020 r., informujemy że wyjazd będzie w sobotę o godz. 04.00 rano z placu przykościelnego.

 

Bardzo prosimy o zabranie :

  • czapki, szalika, rękawiczek
  • prosimy o ubranie ciepłego i bezpiecznego obuwia
  • śniadania na dzień pierwszy
  • dowodu osobistego (dzieci i młodzież tymczasowy dowód osobisty lub paszportu – jeśli ktoś nie posiada, to prosimy o zabranie legitymacji szkolnej)
  • termosu z gorącym napojem

Dodatkowo zachęcamy do zabrania:

  • kijków trekkingowych, lasek z nakładkami antypoślizgowymi lub raczków na obuwie

 

POLANA RUSINOWA

Pierwszego dnia naszej wycieczki, przewidywany jest spacer Polaną Rusionową wiodącą do Sanktuarium Matki Bożej polana-rusinowa-tatry-zima-z-dzieckiemTatrzańskiej na Wiktorówkach. Polana Rusinowa, to jedna z najłatwiejszych tras przeznaczona dla całych rodzin, dzieci i seniorów. Krótka, ciekawa, bez większych trudności technicznych i zagrożenia lawinowego. Lekki wysiłek podejścia rekompensuje prawdziwie wysokogórskimi widokami.

 

Należy jednak mieć na uwadze, że pod nogami będzie śnieg i może być ślisko. Prosimy o bezpieczne obuwie i według własnego uznania zabranie kijków, lasek lub czegokolwiek, co ułatwi nam ten spacer :-) Tej wyprawie będzie nam towarzyszyła wiedza i doświadczenie przewodnika tatrzańskiego.

Osoby, które mimo wszystko nie będą chciały iść, będą mogły zostać w autokarze lub w określonych godzinach wykorzystać ten czas według własnego uznania.

 

 

SPACER W KORONACH DRZEW

IMG_8770-e1517881929600-650x650Ze względu na ciepłe początki zimy, nie udało się zbudować Labiryntu Śnieżnego. Niestety musimy zrezygnować z tego punktu programu, nie jest to zależne od nas.

Zamiast labiryntu, przekroczymy granicę Polski wybierając się na zimowy Spacer w Koronach Drzew. W związku z tym,  bardzo prosimy o zabranie dowodu osobistego (dorośli) i tymczasowego dowodu osobistego lub paszportu dla dzieci i młodzieży. Jeśli ktoś nie posiada, prosimy o zabranie jakiekolwiek dokumentu potwierdzającego tożsamość np. legitymacji szkolnej. Dokumenty te zabieramy na tzw. wszelki wypadek.

 

Ze względu na istniejące zimowe warunki atmosferyczne, czas zwiedzania jest tak rozłożony, by wszystkie nasze aktywności na zewnątrz nie stanowiły trudności, a były przyjemnością.

Jednak podkreślamy, że osoby, które nie będą chciały brać w nich udziału, będą mogły zostać w autokarze i poczekać.

 

 

 

KOSZTY

Całkowity koszt wyjazdu, to 265 zł + koszty biletów wstępów tj. 73 zł bilety normalne oraz 60 zł. bilety ulgowe przeznaczone dla dzieci, młodzieży, seniorów i rencistów po 65 roku życia.

 

Cena obejmuje: przejazd, ubezpieczenie, nocleg, zimowy kulig, ognisko (kolacja) wraz z kapelą góralską, śniadanie dnia drugiego, dwa obiady, opiekę przewodnika tatrzańskiego na Polanie Rusinowej i wszystkie bilety wstępów.

 

 

 

 

 

Facebook