Książka o Boguchwalskich Proboszczach

Opublikowano Lipiec 1, 2016 przez Admin Strony w Aktualności, Wydarzenia
Książka Purzycki & Przybyła

Parafia w Boguchwale świętuje w tym roku 555-rocznicę założenia. Z tej okazji powstała książka pt: „Działalność duszpasterska, gospodarcza i społeczna Władysława Purzyckiego i Józefa Przybyły proboszczów boguchwalskich w latach 1883–1960”.

Obaj proboszczowie na trwale zapisali się w historii Parafii dbając o rozwój duchowy, nie zapominając o sprawach gospodarczych, oświatowych i społecznych. Uzupełnieniem tekstu są archiwalne fotografie, w większości niepublikowane.

Wydawnictwo w większości dotyczy terenu Boguchwały, Lutoryża i Mogielnicy, miejscowości które przez lata stanowiły jedną parafię. Nie brakuje także wkładu społeczności Lutoryża w powstanie odrębnej Parafii.

Książka będzie dostępna w najbliższą niedzielę w naszym kościele po każdej Mszy św.  w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt książki, to 20 zł. Zachęcamy Parafian do zakupu jakże ważnego wydawnictwa dotyczącego również naszej Parafii.