NIEDZIELA PALMOWA W NASZEJ PARAFII

Opublikowano Kwiecień 1, 2020 przez Admin Strony w Aktualności
Bez nazwy

NIEDZIELA PALMOWA

5 kwietnia 2020

- BEZ UDZIAŁU WIERNYCH

 

Drodzy Parafianie!

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejszy okres w liturgii chrześcijańskiej. W tym roku całkiem inaczej przeżyjemy wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Ze względu na liczne ograniczenia i rozporządzenia, raz jeszcze apeluję, abyście pozostali w domu. Zachęcam do duchowej łączności i przeżywania tych świętych dni poprzez liczne transmisje internetowe lub medialne.

 

Z naszej Parafii dokonamy wszelkich starań, by transmitować dla Was Mszę Świętą o godz. 10.30. Jednocześnie informujemy, że transmisja ta nie będzie zapisana do ponownego odtworzenia, by przeżyć ją na żywo w łączności z naszym lutoryskim kościołem.

Palma wielkanocna jest symbolem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy, zwycięstwa, ale także symbolem męki oraz odkupienia. Niech i tej niedzieli nie zabraknie jej w Waszych domach. Zachęcam do wykonania przepięknych palm, które jak zauważyłem już

w ubiegłym roku – ujawniły Wasze talenty artystyczne :-)

Dla Parafian, którzy zechcą zrobić zdjęcie tegorocznej palmy w Waszym domu

i przesłać na adres proboszcz@parafia.lutoryz.pl lub na nasz profil FB, przygotowałem specjalne upominki, które będą do odebrania po ustaniu epidemii koronawirusa.

Liczę na Waszą kreatywność :-)

Na ten ważny czas, który przed nami, wszystkich moich Parafian i Gości zapewniam o modlitwie i z całego serca Wam błogosławię.

 

ks. Mariusz Fijałkiewicz

 

*Przesłane zdjęcia są jednocześnie wyrażeniem zgodny na ich publikację na naszej stronie i parafialnym profilu FB.

Facebook