Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej

Opublikowano Wrzesień 18, 2014 przez ks. Stanisław Boratyn w Wydarzenia
Foto RZ   15

W niedzielę 24 sierpnia przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci Patronki naszej parafii, Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, koncelebrowana była przez ks. Proboszcza Stanisława Boratyna, ks. Wikariusza Kamila Sowę, a przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Sławomir Piętowski. Gościliśmy również ks. Diakona Mateusza Kowalskiego. W homilii skierowanej do nas, ks. Sławomir zachęcał do powierzenia Matce Bożej wszystkich swoich radości i smutków, gdyż Ona jako nasza Matka przynosi pokój serca i zawsze przychodzi z pomocą. Licznie zgromadzeni wierni, dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony. prosząc jednocześnie o błogosławieństwo na dalszą, trudną i ciężką pracę rolników. Wyrazem wdzięczności były trzy wieńce odpustowe, wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Parafian.

 

Na zakończenie Mszy Świętej, odbyła się Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Bezpośrednio do uroczystości odpustowej, przygotowywaliśmy się przez dziewięć dni odprawiając nowennę, jak również korzystając z sakramentu pokuty. Pamiętajmy, że odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy już odpuszczone w tym sakramencie, i że spełniając warunki określone przez Kościół, możemy korzystać z tego dobra jakiego nam udziela.

 

Foto RZ   02 (Kopiowanie)Foto RZ   07 (Kopiowanie)Foto RZ   45 (Kopiowanie)Foto RZ   49 (Kopiowanie)Foto RZ   79 (Kopiowanie)Foto RZ   91 (Kopiowanie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ…

Facebook