Odpust Parafialny – 28.08.2016 r.

Opublikowano Sierpień 29, 2016 przez Admin Strony w Aktualności, Wydarzenia
Lutoryż 28.08.2016-074

Tegoroczny Odpust Parafialny odbył się w piękną, słoneczną, a zarazem ostatnią sierpniową niedzielę – 28 sierpnia.  Jako wspólnota parafialna za pośrednictwem Matki Bożej Częstochowskiej dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony, prosząc o błogosławieństwo na dalszą, trudną i ciężką pracę rolników. Wyrazem wdzięczności były dwa wieńce odpustwe, wykonane przez Parafian z Babiej Góry oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które jednocześnie obchodziły swój jubileusz – 60-lecie powstania.

Uroczysta  Suma odpustowa o godz. 11.00 koncelebrowana była przez ks. Proboszcza Stanisława Boratyna, ks. Wikariusza Kamila Sowę oraz Gościa ks. Tomasza Maternę, a przewodniczył i homilię wygłosił ks. Paweł Ślawski, Wikariusz z Niechobrza. Na Eucharystii gościliśmy również diakona Tomasza Kiebałę oraz naszego rodaka kl. Huberta Copa.

W głoszonym kazaniu ks. Paweł zwrócił uwagę, jakie szczególne miejsce i zaszczytną pełni rolę Maryja w życiu każdego z nas. – (…) Myślę, że każdy doświadczył szczególnej obecności Maryi w swoim życiu. Szczególnie tutaj, gdzie w tej Parafii króluje w Jasnogórskim wizerunku (…) – mówił ks. Paweł. - Zapewne nie raz ze łzami w oczach klękaliście przed tym obrazem Matki Bożej dziękując za różnorakie łaski. Nie raz upadaliście pewnie na kolana i dziękowaliście za ocalone życie, za to, że Bóg uwalnia nas z grzechów. Nie raz prosiliście o wstawiennictwo Matki, bo bez wątpienia Maryja jest Matką dla każdego z nas. Matką, która słucha i wstawia się za nami (…) – dodał.

Młody kaznodzieja zwrócił się również do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, życząc, by Matka Boża była prawdziwym wzorem do naśladowania w Ich życiu oraz dalszej działalności społecznej. Na zakończenie Mszy św. odpustowej odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Do tego wielkiego święta, jakim był Odpust Parafialny, przygotowywaliśmy się duchowo oraz korzystając z sakramentu pokuty. Pamiętajmy, że odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy już odpuszczone w tym sakramencie i że spełniając warunki określone przez Kościół, możemy korzystać z tego dobra, jakiego nam udziela.

ZDJĘCIA Z ODPUSTU – TUTAJ

fot. Wojciech Pelczar