Odpust Parafialny – 26 sierpnia 2017 r.

Opublikowano Sierpień 27, 2017 przez Admin Strony w Wydarzenia
DSC01719 (Kopiowanie)

Dnia 26 sierpnia 2017 r. w naszej Parafii odbył się Odpust Parafialny ku czci  Matki Bożej Częstochowskiej. Najważniejszym punktem wydarzenia, do którego przygotowaliśmy się poprzez Nowennę oraz Sakrament Pokuty była uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Grzegorza Dąbrowskiego, wikariusza z Parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, który także wygłosił homilię.

 

W słowie głoszonym do Wiernych kaznodzieja zaznaczył, że wszyscy jesteśmy powołani do życia z Bogiem, a na tej drodze pojawia się Maryja, Patronka lutoryskiej Parafii. Zachęcał, aby to właśnie Jej codziennie zawierzać nasze sprawy, troski, radości i smutki.

Pozostałymi Celebransami Mszy św. byli: ks. Jerzy Gajda, Proboszcz z Baryczki, ks. Ryszard Wacek z Rzeszowa,  ks. Paweł Ślawski z Niechobrza oraz nasz wikariusz ks. Kamil Sowa. Gościliśmy także kleryków – Dominika Wacława z Boguchwały i naszego rodaka Huberta Copa.

 

Tradycyjnie już w tym dniu wyrazem wdzięczności za plony i dar chleba, były cztery wieńce dożynkowe, które w tym roku przygotowywały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Zespół Kalina oraz Mieszkańcy połowy lewej strony Lutoryża w kierunku lasu. Warto zauważyć jak wielki ogrom pracy został włożony w uwicie wieńców, które nie tylko były symbolicznym wyrazem wiary, ale również prawdziwym dziełem sztuki kultury ludowej.

 

Na zakończenie Eucharystii, Proboszcz Parafii ks. Stanisław Boratyn skierował słowa podziękowania do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i wspólne przeżywanie  tego Odpustu. Po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI – KLIKNIJ

Facebook