Ogłoszenia duszpasterskie: 25 marca 2018 r.

Opublikowano Marzec 25, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ

25.03.2018 r.

 

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas wszystkich Mszy Św. poświęcenie palm. Dziś w nocy zmieniliśmy czas z zimowego na letni. Msze św. w naszej Parafii o godz. 18.00.

 

2. Okazja do Spowiedzi św., jutro (Wielki Poniedziałek) w Zwięczycy, a w Wielki Wtorek w Boguchwale. W tym dniu w naszej Parafii Msza św. tylko o godz. 07.30.

 

3. Jutro (Wielki Poniedziałek) od godz. 08.00 ks. Kamil odwiedzi Chorych. Jako kierowca pojedzie ktoś z Rodziny p. Zofii Zyga.

 

4. We środę od godz. 15.00 dzieci ze Szkolnego Koła Caritas wraz z ks. Kamilem oraz p. Martą Rybą, odwiedzą kilka osób Chorych. Dzieci przybędą z życzeniami świątecznymi.

 

5. W liturgii rozpoczyna się WIELKI  TYDZIEŃ. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać człowiek wierzący tzn. godnie, po chrześcijańsku. Zwłaszcza te święte, najważniejsze dni powszednie roku: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego.

 

Szczegółowy plan adoracji na poniższych plakatach.

 

WIELKI CZWARTEK

W naszej Parafii celebrowana jest w tym dniu Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz: 18:00, na pamiątkę Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Św., Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Adoracja do godz: 22:00.

 

WIELKI PIĄTEK

Zachowajmy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu nie ma dyspensy; zachęca się do zachowania tego postu: powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę). W godzinie Śmierci Jezusa, Miłosierdzia Bożego (godz: 15:00)  w naszej Parafii odmówmy Koronkę. Pierwszy dzień Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Pół godziny wcześniej o 14.30  – Droga Krzyżowa w plenerze. Od godz: 07:00 do wieczornej Liturgii o godz: 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.  Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie Liturgii Wielkiego Piątku Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Śpiew Gorzkich Żali i Adoracja do godziny 23.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania Męki Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły pod względem ilościowym i jakościowym.

 

Prosimy Straż Grobową do adoracji Jezusa w grobie.

 

W czasie Liturgii Krzyż adorują kapłani oraz ministranci i lektorzy. Podczas Liturgii do adoracji Krzyża przystąpią: 2 osoby z Róż męskich, 2 osoby z Róż kobiet. Zwracamy się również z prośbą do przewodniczących poszczególnych wspólnot (Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ, Caritas Parafialnego, Wspólnoty APDC, Koła Gospodyń Wiejskich, Bractwa św. Michała Archanioła, Rady Sołeckiej oraz zespołu Kalina) o wyznaczenie 2 osób, które będą adorowały Krzyż podczas Liturgii. Poszczególne Stany, ustawiają się na środku kościoła.

 

WIELKA SOBOTA

Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz: 07:00 do wieczornej Liturgii. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Święcenie o godz: 11:00 i 14:00. Jest to czas upamiętniający wstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. O godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. Warto w tym dniu zachować Post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

 

W sobotni wieczór o godz: 19:00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku Liturgia oznajmi nam Zmartwychwstanie Chrystusa. Prosimy o zabranie świec na Liturgię. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, można uzyskać odpust zupełny. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczynają się na placu kościelnym od poświęcenia ognia. Można również przynieść ze sobą butelki na wodę święconą, którą po skończonej uroczystości, będzie można zabrać do domu. Po skończonej Liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, nie będzie już adoracji.

 

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja z procesją Eucharystyczną wokół kościoła  godz: 06:00. Zapraszamy Strażaków do wzięcia udziału w procesji oraz prosimy o zabranie baldachimu. Suma w tym dniu będzie o godz. 10.30. Nie będzie już Mszy Świętej po południu.

 

6. W Poniedziałek Wielkanocny – Msza św. o godz. 08.00 oraz Suma o 10.30. Również nie będzie Mszy św. po południu.

 

7. Przypominamy, że do Komunii Świętej podchodzimy procesyjnie.

 

8. Raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. Księdzu Kamilowi, LSO, p. Organiście, p. Kościelnemu, Państwu Perłowskim oraz Panom Klimczakom za wszelką pomoc. Wszystkim – serdeczne Bóg zapłać.

 

9. Zwolniły się dwa miejsca na Pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy w dniu 27-28 kwietnia. Wszystkie zapisane osoby (również Ci, którzy już z nami pielgrzymowali) prosimy o dostarczenie numeru PESEL.

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego i błogosławionego czasu Wielkiego Tygodnia.

 

Bez nazwyNASTRONEtridumna strone

Facebook