Ogłoszenia duszpasterskie: 10 marca 2019 r.

Opublikowano Marzec 11, 2019 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w rekolekcjach, które przed nami oraz w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 i Gorzki Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Mariusz w każdą niedzielą o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego uczestnictwa. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

2. W środę 13.03. wypada szósta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Jest to dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego i Ojczyzny.

3. W piątek – trzeci piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 16.45, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, Msza św. i ucałowanie Relikwii św. Faustyny. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy Wspólnotę Intronizacji dla NSPJ.

4. W II Niedzielę Wielkiego Postu, będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

5. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

6. W przyszłym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Anety Perłowskiej.

7. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Lucjan Szumierz. Rekolekcje będą trwały do 53482212_1193110527519496_2691098637907263488_nśrody włącznie. Program rekolekcji znajduje się na plakacie.

8. W minionym tygodniu mieliśmy awarię dzwonu Maria. Za jego naprawienie dziękujemy p. kościelnemu Mariuszowi oraz p. Janowi Nawrot. Bóg zapłać.

Dziękujemy również p. Janowi Chuchli za poświęcenie 4 przedpołudni na porąbanie drzewa. Była to bardzo ciężka praca. Także p. kościelnym oraz p. Markowi za prace przy drzewie jak również p. Leszkowi i Kazimierzowi za uporządkowanie terenu po ścięciu drzew. Bóg zapłać!

9. W najbliższym czasie będziemy rozpoczynać wiosenne prace inwestycyjne. Na prośbę wielu Parafian będziemy budować toaletę w kościele. Grupa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym ofiarowała 500 zł. na potrzeby Parafii, które przeznaczymy na wyżej wspomniany cel. Serdecznie dziękujemy za ofiarę.

10. W związku z dużym zainteresowaniem Pielgrzymką do Oświęcimia, Harmęży oraz na Jasną Górę udało nam się zarezerwować bilety dla Grupy II. Pielgrzymka odbędzie się 4 maja (sobota), program będzie taki sam jak w pierwszym terminie. Prosimy o zapisy do przyszłej niedzieli oraz wpłatę zaliczki w wysokości 70 zł.

11. Na okres Wielkiego Postu Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia.