Ogłoszenia duszpasterkie: 02 grudnia 2018 r.

Opublikowano Grudzień 2, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU

02.12.2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W Mocy Bożego Ducha””. Adwent, który rozpoczynamy jest okresem pobożnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy wcielenia na końcu czasów. Wypełnijmy ten czas uczestnictwem w roratach i spełnianiem dobrych uczynków. Tradycyjnie już w okresie Adwentu odprawiane są Msze św. wotywne „RORATE”. Msza św. roratnia będzie odprawiana o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z kolorowymi lampionami. Dzieci biorące udział w Roratach, mogą losować figurę Matki Bożej, którą zabiorą do domu.

2. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzimy wspomnienia:

• Poniedziałek-  św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  • Wtorek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • Czwartek-  św. Mikołaja- biskupa. Zachęcamy do czynienia dobrych uczynków. Jest to pierwszy czwartek miesiąca.
  • Piątek-  św. Ambrożego- biskupa, Doktora Kościoła.

Jednocześnie to pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 16.00. O godz. 16.45 Litania do Serca Pana Jezusa i Msza św.

Z posługą Sakramentalną ks. Proboszcz pojedzie do Chorych o godz. 08.00. Jako kierowcę prosimy kogoś z rodziny p. Aleksandra Ladzińskiego. Będzie to już spowiedź przedświąteczna. Gdyby ktoś chciał zgłosić dodatkowego Chorego, prosimy o zrobienie tego do czwartku.

• Sobota- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na wieczornej Mszy św. wręczenie medalików Matki Bożej uczniom klas III oraz modlitewników Kandydatom do Bierzmowania. Dzieci i młodzież zaprasamy wraz z Rodzicami. W tym dniu również obchodzona na całym świcie „Godzina Łaski” od 12.00-13.00. Matka Boża objawiła, że w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała oraz że będą liczne nawrócenia. Warto ten czas poświęcić na modlitwę. Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej świątyni.

Odpust parafialny w Boguchwale.

3. We środę po wieczornej Mszy św. spodziewamy się odwiedzin św. Mikołaja. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, dziewczynki ze Scholi. Rodzice, którzy chcieliby, aby Ich dzieci także spotkały się ze św. Mikołajem, proszeni są, aby upominki złożyli we środę w zakrystii przed Mszą św.

4. W przyszłą Niedzielę będziemy modlić się w intencji Kościoła na wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.

5. W ubiegłą niedzielę do puszek jako pomoc dla WSD zebraliśmy 315 zł. Bóg zapłać!.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielą na prace inwestycyjne w parafii.

7. Dziękujemy za prace przy kościele p. Andrzejowi i Sebastianowi oraz tym, którzy pomagali jak również p. Januszowi Klimczakowi za prace elektryczne.

8. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Omawiany był temat corocznej składki na służbę kościelną i ogrzewanie. Podobnie jak w latach ubiegłych kwota na wyżej wymieniony cel wynosi 100 zł od Rodziny. Zbiórką zajmą się wyznaczeni Parafianie według poniższej listy. Prosimy, aby osoby wyznaczone w dniu odebrały listy.

W tym roku za zbiórkę odpowiedzialni są poszczególni Panowie:

Rejon I – od p. Wiesławy Kocurek do p. Cieślów – odpowiedzialni – p. Lesław Mucha i p. Kazimierz Zięba.

Rejon II – od p. Płociców do p. Z. Surówki – odpowiedzialni – p. Bogdan Broda i p. Piotr P.

Rejon III – od p. Grochalów do p. J.Nawrota – odpowiedzialni – p. Jagustyn Jan i p. Tobiasz Dariusz.

Rejon IV – od p. M.Pączek do p. Żarów – odpowiedzialni – p. Witold Wnęk  i p. Tadeusz Ruszała.

Rejon V – od p. Rzepki do p. K. Kowalskiego – odpowiedzialni – p. Lisowicz Grzegorz i p. Gajdek Adam.

Rejon VI – od p. Sz. Kawy do E.Ziemby – odpowiedzialni – p. Stanek Remigiusz i p. Krauz Andrzej.

Rejon VII – od p. K. Pączek do p. Porębów – odpowiedzialni – p. Mieczysław Prucyk i p. Andrzej Budzik.

9. W zakrystii można zakupić świece wigilijne w cenie 5 oraz 12 zł. Są również do nabycia torby miłosierdzia, które wypełnione artykułami spożywczymi należy przynieść do dnia 15.12. Torby te zostaną przekazane potrzebującym i samotnym z naszej Parafii.

10. W bieżącym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

• czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSPJ
  • sobota – po Mszy św. spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania oraz spotkanie Scholi.

11. Pan Organista od poniedziałku rozpoczyna roznoszenie opłatków wigilijnych, w kolejności Babia Góra I, Babia Góra II i tzw. Koryto. Będzie rozpoczynał od godz. 15.00.

12. Parafianom i Gościom życzymy radosnego oczekiwania na Nowonarodzonego.