Ogłoszenia duszpasterkie: 11.11.2018 r.

Opublikowano Listopad 12, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej umiłowanej Ojczyźnie.

2. W kalendarzu liturgicznym w bieżącym tygodniu przeżywać będziemy:

• poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Kuncewicza, biskupa i męczennika
  • wtorek – wspomnienie świętych, polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,
  • sobota – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

3. W piątek wypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św.  Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz ucałowanie relikwii św. Faustyny. Również w piątek rozpoczynamy nowennę przed 2. rocznicą proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

4. W imieniu Biblioteki Publicznej w Lutoryżu serdecznie zapraszamy Mieszkańców na spotkanie poświęcone pamięci ks. Pułkownika Walentego Pączka. Spotkanie odbędzie się 16.11.2018 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.

5. Nasza Parafia po raz drugi bierze udział w szczytnej akcji pomocy św. Mikołajowi w zakupie słodyczy, które zawieziemy Podopiecznym z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Zachęcamy Parafian i Ludzi dobrej woli do składania słodkich upominków w koszu, który znajduje się w przedsionku kościoła do dnia 25 listopada. Pamiętajmy, że jeden mały gest może wywołać całą lawinę dobroci, która do nas powróci…

6. Informujemy, że rozpoczęło się głosowanie na zadania do budżetu obywatelskiego. Od 10 listopada można głosować elektronicznie, natomiast od 13 listopada (wtorek) do 16 listopada (piątek), można głosować  Ośrodku Kultury w Lutoryżu w godz. od 17.00 do 20.00.

7. Zapraszamy chętnych do udziału w Dniu Skupienia dla Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, który odbędzie się w sobotę, 17 listopada br. w Domu Diecezjalnym “Tabor”. Początek o godz. od 09.00 do 15.00. Więcej informacji na ten temat u animatorki grupy.

8. Bardzo dziękujemy Rodzinie za złożoną ofiarę na cele inwestycyjne w Parafii.

9. Dziękujemy za prace wykonane przy kościele i Parafii w tym tygodniu.

10. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

11. Spotkania duszpasterskie:

• piątek – o godz. 16.00 – ministranci
  • sobota – Schola po Mszy św.

12. GOKOM informuje, że odbiór odpadów segregowanych odbędzie się we wtorek 13 listopada.