Ogłoszenia duszpasterskie: 01 stycznia 2018 r.

Opublikowano Styczeń 1, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2018 r.

1. W pierwszym dniu Nowego 2018 Roku wszystkim Parafianom, Gościom, grupom parafialnym oraz społecznym pragniemy złożyć najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, pomyślności, radości oraz satysfakcji ze szlachetnych osiągnięć na każdym polu codziennych trudów.  Szczęść Boże!

2. Przypominamy, ze względu na kontuzję zdrowotną ks. Kamila, wizyta duszpasterska w tym roku została odwołana.

3. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

·Poniedziałek- uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz początek Nowego Roku 2018.

·Wtorek- wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu- biskupa, Doktora Kościoła.

·Środa- wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

·Czwartek- pierwszy czwartek miesiąca.

·Piątek- pierwszy piątek miesiąca. Ksiądz Kamil w tym miesiącu nie odwiedzi Chorych. W naszym kościele o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, 16.45 – litania do Serca Pana Jezusa, a następnie Msza św.

·Sobota- uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Msze św. o godz. 08.00, 10.30 oraz 15.00.

Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.

Na sumie dzieci z kl. III otrzymają modlitewniki.

W tym dniu przypada rocznica sakry biskupiej: Ks. Bp Edwarda Białogłowskiego i Ks. Bp Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszych modlitwach.

Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Z naszej Parafii Kolędnicy Misyjni też odwiedzą lutoryskie domy. Szczegóły podamy w niedzielę.

4. W sobotę, w uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej świątyni po Sumie, odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi „Wesołe Nutki” z Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. W niedzielę, również po Sumie, koncert w wykonaniu scholi z Parafii św. Józefa w Siedliskach. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, aby wspólnie kolędując wciąż przeżywać radość Bożego Narodzenia.

5. W przyszłą niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie śpiewamy kolędy do Matki Bożej Gromnicznej  (2 lutego). Na Mszy porannej zmiana Róż kobiet.

6. W minionym 201r r. w naszej Parafii odbyło się:

bez tytułu1

7. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego pierwszego tygodnia w Nowym Roku.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow