Ogłoszenia duszpasterskie: 01 września 2019 r.

Opublikowano Sierpień 31, 2019 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.09.2019 r.

1. Zakończyły się wakacje.  Jutro (poniedziałek), Mszą św. o godz. 08.00 rozpoczniemy  nowy rok szkolny i katechetyczny.  Zapraszamy do licznego udziału.

Nauczycielom i Wychowawcom życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Św., a dzieciom i młodzieży nowego zapału w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru.

2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:

• wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

• Czwartek – modlić się będziemy za powołanych do służby Bożej.

- Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

- spotkanie – ze Wspólnotą dla Intronizacji NSPJ w Domu Parafialnym

• Piątek – Od godz. 17.00 spowiedź oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

- O godz. 17.45 Litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania się Boskiemu Sercu.

- z posługą sakramentalną ks. Proboszcz odwiedzi Chorych od godz. 08.00. Jako kierowcę prosimy kogoś z Rodziny p. Zofii Zyga

• Sobota – po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

4. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych mężczyzn. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie ziarna na zasiew.

5. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Heleny Wilk.

6.  O ubranie Ołtarza kwiatami prosimy rodziny z domów od numeru 1 do 30.

7. Zgonie z wytycznymi Synodu Diecezjalnego w każdej parafii powinna funkcjonować Rada Duszpasterska i my taką Radę mamy, ale zgodnie ze Statutem co kilka lat powinny odbyć się wybory. Bardzo prosimy o zastanowienie się nad kandydatami do Rady z poszczególnych rejonów: Rędziny, Babiej Góry I, Babiej Góry II, Koryta, Kolonii i Centrum Lutoryża. Zapisane nazwiska kandydatów z zaznaczonym rejonem proszę wrzucać na tacę przez najbliższe dwie niedziele.

8. W dalszy ciągu w poniedziałki Msze św. w naszej Parafii będą się odbywały o godz. 07.00 z wyjątkiem miesiąca październik ze względu na Różaniec oraz maj ze względu na majówki.

9. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.