Ogłoszenia duszpasterskie: 02 czerwca 2019 r.

Opublikowano Czerwiec 3, 2019 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

02.06.2019 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W sobotę w Katedrze Rzeszowskiej o godzinie 10:00 odbędą się święcenia kapłańskie. Wśród prymicjekandydatów jest również nasz rodak dk. Hubert Cop. W niedzielę o godz. 11.00 odprawi On swoją pierwszą Mszę Świętą. Szczegółowy program tych uroczystości znajduje się na plakacie. Wszystkich kandydatów otoczmy modlitwą. Parafian i Gości zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych ważnych i historycznych wydarzeniach dla naszej wspólnoty parafialnej.

3. W miesiącu czerwcu odprawiamy Litanię do serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. W niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Z posługą sakramentalną do chorych ks. Proboszcz uda się w piątek od godz. 08.00. Jako kierowce prosimy kogoś z rodziny p. Heleny Lassota.

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta. O godz. 17.50 Litania do Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

• poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników
  • środa – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • sobota – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  • niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki i zakończenie okresu wielkanocnego. Obowiązek przyjęcia komunii wielkanocnej można wypełnić do Niedzieli Trójcy Świętej, która w tym roku będzie 16 czerwca.

6. W tym tygodniu odbędą się następująca spotkania:

• czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSPJ
  • Po Mszy św. w czwartek krótka próba dla dzieci biorących udział w uroczystości Prymicji.

7. Dziękujemy Rodzinom za udekorowanie Ołtarza kwiatami i złożoną ofiarę w wysokości 100 zł na środki czystości.

8. Również składamy serdeczne podziękowania za wszelki prace gospodarcze wykonane przy kościele, plebanii i na Cmentarzu. Dziękujemy też za ofiary składane na cele inwestycyjne. Bóg zapłać.