Ogłoszenia duszpasterskie: 03 grudnia 2017 r.

Opublikowano Grudzień 3, 2017 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2017 r.

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Adwent, który rozpoczynamy jest okresem pobożnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy wcielenia na końcu czasów. Wypełnijmy ten czas uczestnictwem w roratach i spełnianiem dobrych uczynków. Tradycyjnie już w okresie Adwentu odprawiane są Msze św. wotywne „RORATE”. Msza św. roratnia będzie odprawiana o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z kolorowymi lampionami. Dzieci biorące udział w Roratach, mogą losować figurę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej.

 

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

 

·Poniedziałek- wspomnienie św. Barbary- dziewicy, męczennicy patronki górników.

·Środa-  wspomnienie św. Mikołaja- biskupa. Zachęcamy do czynienia dobrych uczynków.

·Czwartek- pierwszy czwartek miesiąc oraz wspomnienie św. Ambrożego- biskupa, Doktora Kościoła.

·Piątek- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na wieczornej Mszy św. wręczenie medalików Matki Bożej uczniom klas III. Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami. W tym dniu również obchodzona na całym świcie „Godzina Łaski” od 12.00-13.00. Matka Boża objawiła, że w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała oraz że będą liczne nawrócenia. Warto ten czas poświęcić na modlitwę. Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej świątyni.

Odpust parafialny w Boguchwale.

 

3. Do czwartku Nowenna do Niepokalanego Poczęcia. Zachęcamy, by choć raz uczestniczyć w tym nabożeństwie.

 

4. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Omawiany był temat corocznej składki na służbę kościelną i ogrzewanie. Podobnie jak w latach ubiegłych kwota na wyżej wymieniony cel wynosi 100 zł od Rodziny. Zbiórką zajmą się wyznaczeni Parafianie według poniższej listy. Prosimy, aby osoby wyznaczone w dniu dzisiejszym odebrały listy. Równocześnie informujemy, że został złożony wniosek obywatelski na budowę parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarnego, a zarazem poszerzenia drogi przycmentarnej. Aby wniosek został zatwierdzony do realizacji musi poprzeć jak największa liczna mieszkańców, dlatego listy poparcia pod wnioskiem obywatelskim na przebudowę drogi,  będą mieć przy sobie osoby zbierające składkę na służbę kościelną. Prosimy Parafian o wpisywanie się na listę. Wniosek może poprzeć każdy kto ukończył 16 rok życia. Listy poparcia muszą być złożone w Urzędzie Gminy do 8 grudnia, dlatego prosimy, aby składka na służbę kościelną została zebrana do czwartku i do tego dnia wraz z listami została zwrócona do Kancelarii Parafialnej.

W tym roku za zbiórkę odpowiedzialni są poszczególni Panowie:

 

Rejon I – od p. Kocurek do p. Cieślów – odpowiedzialni – p. Ryszard Perłowski i p. Jerzy Buczek.

Rejon II – od p. Płociców do p. Z. Surówki – odpowiedzialni – p. Leszek Wajda i p. Stanisław Kania.

Rejon III – od p. Grochalów do p. J.Nawrota – odpowiedzialni – p. Janusz Cop i p. Majowicz.

Rejon IV – od p. M.Pączek do p. Żarów – odpowiedzialni – p. Witold Wnęk i p. Adam Szczur.

Rejon V – od p. Rzepki do p. K. Kowalskiego – odpowiedzialni – p. Maciej Haba i p. Michał Wróbel.

Rejon VI – od p. Sz. Kawy do E.Ziemby – odpowiedzialni – p. Tadeusz Kawalec i p. Sławomir Wilk.

Rejon VII – od p. K. Pączek do p. Porębów – odpowiedzialni – p. Jan Tobiasz i p. Andrzej Tobiasz.

 

5. Spotkania po Mszy św. w Domu Parafialnym:

 

  • czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSPJ
  • piątek – Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

 

6. Za tydzień Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Akcja Katolicka.

 

7. Panowie Strażacy składają serdeczne podziękowania za gościnne przyjęcie w Waszych domach przedstawicieli OSP, przyjęcie kalendarzy oraz ofiary. Serdeczne Bóg zapłać.

 

8. Przypominamy, że można zakupić świece wigilijne w zakrystii w cenie 5 oraz 12 zł.

 

9. Zapraszamy do udziału w I Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 – wykłady, 13.35 – przerwa obiadowa, 14.30 – debata panelowa, podsumowanie kongresu.

 

10. W II Niedzielę Adwentu, 10 grudnia, o godz. 17.15 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu Grupy Uwielbienia z Brzezin. Wcześniej o godz. 16.30 Msza św. Zapraszamy do udziału.

 

11. Burmistrz Gminy Boguchwała składa serdeczne podziękowania dla całej wspólnoty parafialnej za wkład włożony w zdobycie przez Gminę Boguchwała pierwszego miejsca w XIII Rankingu Najlepszych Samorządów Rzeczypospolitej w kategorii gminy miejskie i gminy miejsko-wiejskie, za owocną współpracę i dbanie o dobro lokalnej społeczności oraz za wsparcie i pomoc w realizacji działań i inicjatyw rozwojowi Gminy Boguchwała. 

 

12. Parafianom i Gościom życzymy radosnego oczekiwania na Nowonarodzonego.

Facebook