Ogłoszenia duszpasterskie: 06 maja 2018 r.

Opublikowano Maj 7, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

06.05.2018 r.

 

1. Trwa Maryjny miesiąc MAJ. Wraz z budzącą się do życia przyrodą chcemy czcić Bożą Rodzicielkę. W naszych świątyniach, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach  gromadzimy się, aby śpiewać  maryjne pieśni i modlić się słowami Litanii Loretańskiej. Niech i nas nie zabraknie na tych pięknych maryjnych nabożeństwach. Szczególnie zapraszamy DZIECI naszej Parafii, młodzież i starszych. Nabożeństwo majowe po Mszy św.

 

2. Od jutrzejszego poniedziałku, 07 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Przez trzy dni procesja o godz. 18.00, a następnie Msza św. W poniedziałek – do Krzyża Jubileuszowego, we wtorek – wokół kościoła, we środę – pod kapliczkę obok p. W. Gajdka. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

 

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

 

  •  wtorek- uroczystość św. Stanisława- biskupa, męczennika- głównego patrona Polski. Odpust w Boguchwale.
  • piątek – 11 dzień miesiąca, nowenna w intencji Ojczyzny.
  • sobota – o godz. 10.00 w Boguchwale – Święcenia Diakonatu, których udzieli Ks. bp Jan Wątroba. Wśród kandydatów jest nasz rodak kl. Hubert Cop. Przez cały tydzień wszystkich kleryków otaczać będziemy modlitwą, a w szczególności naszego Huberta. Wszystkich Parafian zapraszamy na tą uroczystość.
  • Również w sobotę o godz. 15.00 w Boguchwale, 12 osób z Lutoryża przyjmie Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o młodzieży w naszych modlitwach.
  • sobota – od godz. 09.00 sprzątanie placu przykościelnego przez Rodziców dzieci z kl. III. Bardzo prosimy o zabranie sprzętów: kosiarek, motyk, grabek itp.
  • niedziela – po Mszy popołudniowej, procesja Fatimska wokół kościoła.

 

4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

 

  • poniedziałek – z Rodzicami dzieci z kl. IV
  • środa – z Rodzicami młodzieży do Bierzmowania
  • czwartek – próba w Boguchwale przed Bierzmowaniem, w Domu Parafialnym ze Wspólnotą dla Intronizacji NSPJ
  • piątek – Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

 

5. Za tydzień Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Małgorzaty Klimczak.

 

6. Za tydzień Ołtarz kwiatami ubierają numery od 366 do…

 

7. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Facebook