Ogłoszenia duszpasterskie: 06 października 2019 r.

Opublikowano Październik 7, 2019 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.10.2019 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w bieżącym tygodniu wspominamy:

• poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu w szczególny sposób zapraszam dzieci z kl. III wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone różańce. Po nabożeństwie różańcowym spotkanie z Panią krawcową w Domu Parafialnym.

2. W najbliższą środę 9 października Dzień Patrona Szkoły. O godz. 09.00 Msza św., a później cześć artystyczna w wykonaniu uczniów.

3. W bieżącym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

• czwartek – o godz. 16.00 kandydaci do Bierzmowania
  • czwartek – po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym spotkanie Akcji Katolickiej. Tematem spotkania będzie nasze przygotowanie do nawiedzenia relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej oraz tych, którzy zechcieliby dołączyć do wspólnoty.
  • piątek – Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

4. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzi ksiądz biskup Edward Białogłowski, pamiętajmy o modlitwie w jego intencjach. W przyszłą niedzielę odbędzie się także zbiórka do puszek na cele Fundacji Nowego Tysiąclecia, jako stypendia dla zdolnej młodzieży. Bardzo proszę o aktywne włączenie się w tą akcję.

5. W przyszłą niedzielę ostatnie nabożeństwo fatimskie. O godz. 15.00 procesja różańcowa. O niesienie figury Matki Bożej proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę by rodzice zmieniali się przy niesieniu figury. bo ona jest dość ciężka. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam do odmawiania różańca.

6. Wyjeżdżających do Sandomierza w najbliższą sobotę proszę o zbiórkę o godz. 05.40 przy kościele. Proszę zabrać prowiant na cały dzień. Synoptycy zapowiadają ładną, ciepłą i słoneczną pogodę jednak warto mieć przy sobie coś przeciw ewentualnego deszczu.

7. W przyszłym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Koło Gospodyń Wiejskich.

8. W Radzie Parafialnej są następujące osoby:

p. Marta Mucha, p. Agnieszka Busz, p. Marian Jacek, p. Mariusz Żarów, p. Andrzej Krauz, p. Kazimierz Zięba, p. Marian Gajdek, p. Alicja Wajda.

9. Bardzo dziękuję wszystkim za prace wykonane przy kościele i plebanii.

10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch śladami świętych w terminie 27.06-05.07.2019 r. Koszt tej 9-dniowej pielgrzymki wynosi 900 zł + 320 Euro + 60 Euro na bilety wstępów i przewodników. W zakrystii można zabrać szczegółowy program tej wycieczki oraz się zapisać.

11. Parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.