Ogłoszenia duszpasterskie: 1 grudnia 2019 r.

Opublikowano Grudzień 4, 2019 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

01.12.2019 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Adwent jest okresem pobożnego, radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Wcielenia i na końcu czasów. Wypełnijmy ten czas uczestnictwem w Roratach i spełnianiem dobrych uczynków. Tradycyjnie już w okresie Adwentu odprawiane są Msze św. wotywne „RORATE”. Msza św. roratnia będzie odprawiana o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci z kolorowymi lampionami. Dzieci biorące udział w Roratach, mogą losować figurę Matki Bożej, którą zabiorą do domu.

2. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzimy wspomnienia:

• Wtorek-  św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  • Środa– św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • Piątek-  św. Mikołaja- biskupa. Zachęcamy do czynienia dobrych uczynków. Jest to pierwszy piątek miesiąca.

W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 16.00. O godz. 16.45 Litania do Serca Pana Jezusa i Msza św.

Z posługą Sakramentalną ks. Proboszcz pojedzie do Chorych o godz. 08.00. Jako kierowcę prosimy kogoś z rodziny p. Krystyny Ruszała. Będzie to już spowiedź przedświąteczna. Gdyby ktoś chciał zgłosić dodatkowego Chorego, prosimy o zrobienie tego do czwartku.

3. W piątek po wieczornej Mszy św. spodziewamy się odwiedzin św. Mikołaja. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, Scholę i wszystkich parafian. Rodziców zainteresowanych współpracą ze św. Mikołajem prosimy o wcześniejszy kontakt.

4. W sobotę w naszej parafii nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II. O godz. 16.45 wprowadzenie obrazu i relikwii św. Jana Pawła II przez członków Akcji Katolickiej. Następnie, Msza św., a po niej Akt Zawierzenia i ucałowanie relikwii świętego. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe z Janem Pawłem II , a następnie odśpiewamy Apel Jasnogórski.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian na to spotkanie z naszym wielkim, świętym rodakiem.

W ramach przygotowania do nawiedzenia zapraszamy również w czwartek na godz. 16.40 o kościoła na prezentację multimedialną przedstawiającą postać naszego rodaka.

5. W najbliższą niedzielą 8 grudnia- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Sumie o godz. 10.30  wręczenie medalików Matki Bożej uczniom klas III. W tym dniu również obchodzona na całym świcie „Godzina Łaski” od 12.00-13.00. Matka Boża objawiła, że w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała oraz że będą liczne nawrócenia. Warto ten czas poświęcić na modlitwę. Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej świątyni.

Na godz. 14.30 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na modlitewne czuwanie z relikwiami Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 15.00 kandydaci otrzymają modlitewniki. Bardzo prosimy, aby dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice.

6. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji Kościoła na wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.

7. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzą dzieci I Komunijne.

8. Rada Parafialna w kaplicy Matki Bożej rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne. W zakrystii do nabycia świece wigilijne.

9. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Omawiany był temat corocznej składki na służbę kościelną i ogrzewanie. Podobnie jak w latach ubiegłych kwota na wyżej wymieniony cel wynosi 100 zł od Rodziny. Zbiórką zajmą się wyznaczeni Parafianie według poniższej listy. Prosimy, aby osoby wyznaczone w dniu odebrały listy.

W tym roku za zbiórkę odpowiedzialni są poszczególni Panowie:

Rejon I – od p. Wiesławy Kocurek do p. Cieślów – odpowiedzialni – p. Janusz Tobiasz i p. Zbigniew Gil.

Rejon II – od p. Płociców do p. Z. Surówki – odpowiedzialni – p. Alicja Wajda i p. Małgorzata Broda..

Rejon III – od p. Grochalów do p. J.Nawrota – odpowiedzialni – p. Robert Borcz i p. Janusz Cop.

Rejon IV – od p. M.Pączek do p. Żarów – odpowiedzialni – p. Jan Chuchla  i p. Lasota Stanisław.

Rejon V – od p. Rzepki do p. K. Kowalskiego – odpowiedzialni – p. Marian Gajek i p. Marian Jacek.

Rejon VI – od p. Sz. Kawy do E.Ziemby – odpowiedzialni – p. Krauz Andrzej.

Rejon VII – od p. K. Pączek do p. Porębów – odpowiedzialni – p. Janowski Zbigniew i p. Kazimierz Szczygieł.

10. W bieżącym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

• czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSPJ

11. Parafianom i Gościom życzymy radosnego oczekiwania na Nowonarodzonego.