Ogłoszenia duszpasterskie: 11.03.2018 r.

Opublikowano Marzec 11, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11.03.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Radości- Laetare. W ramach nowenny przed 11 listopada – 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, od dziś każdego 11 dnia miesiąca będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

2. W tygodniu przeżywać będziemy:

- wtorek: V rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszej modlitwie o osobie Ojca Świętego. Po Mszy św. – Koronka do św. Michała Archanioła.

-czwartek-poniedziałek: Rekolekcje Wielkopostne, który prowadzi Pan Jezus, a przewodniczy ks. Wojciech Niemiec z Parafii pw. św. Rocha i Marcina z Rzeszowa. Szczegółowy plan znajduje się na plakacie. Polecajmy Księdza Rekolekcjonistę w naszej modlitwie prosząc o dary Ducha św. dla Niego.

-piątek: o godz. 16.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek kolejne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą poprowadzi Wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

3. Na wszystkich Mszach św. w czasie Rekolekcji będzie zbierana taca na Rekolekcje. Na Gorzkich Żalach tradycyjnie już taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ofiary.

4. Bardzo prosimy o wpłatę 200 zł osoby z Komitetu Honorowego, które zadeklarowały wpłatę przeznaczoną na wydruk książki o naszej Parafii. Wpłatę prosimy dokonać w bieżącym tygodniu w zakrystii lub u p. Adama Barana.

5. Składamy serdeczne podziękowania dla Rodzin, która złożyły koperty kolędowe oraz ofiary przeznaczone na remont Domu Parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać.

6. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzą – dzieci z kl. VI.

7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

• wtorek – Bractwo św. Michała Archanioła. Bardzo prosimy o obecność wszystkich, którzy byli obecni na spotkaniu organizacyjnym (również dzieci) oraz osoby, które przyjęły Szkaplerz.

8. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Zapraszamy.

9. Pragniemy poinformować Parafian, że w minionym tygodniu została zakupiona chłodnia do kaplicy cmentarnej. Koszt urządzenia wyniósł 11.500 zł. Fundusze na ten cel zostały pozyskane podczas kwesty w uroczystość Wszystkich Świętych, ze sprzedaży piwniczek pod grobowce oraz opłat ponoszonych przez Parafian związanych z pogrzebem czy też z budową i remontami grobowców. Nie udało się zebrać całej kwoty. Do zapłaty pozostało 3.500 zł. Chłodnia będzie w kaplicy od soboty.

Informujemy również, że obywatelski projekt zakładający budowę parkingu wzdłuż Cmentarza, został przyjęty do realizacji. Wszystkim, którzy zbierali podpisy i tym, którzy głosowali na realizację tej inwestycji składamy serdeczne podziękowania.

10. Parafianom i Gościom na czas rekolekcyjny życzymy obfitości darów Ducha św oraz błogosławieństwa Bożego.

Bez nazwy1