Ogłoszenia duszpasterskie: 12 lipca 2020 r.

Opublikowano Lipiec 13, 2020 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020 r.

1. W tym tygodniu będziemy wspominać:

• poniedziałek - świętych pustelników, Andrzeja Świerada i Benedykta; a także 13 dzień miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Po Mszy różaniec oraz procesja wokół kościoła. O niesienie figury prosimy mężczyzn.
  • środa - świętego Bonawentury;
  • czwartek - Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

2. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3. Bardzo dziękujemy za złożoną ofiarę od budujących II Ołtarz na procesję Bożego Ciała. Zamawiana Msza św. z Róży p. Macieja Haby będzie odprawiona 11 października o godz. 08.00, natomiast z Róży p. Elżbiety Haby będzie odprawiona 6 grudnia w niedzielę o godz. 08.00.

4. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary dla powodzian, za kwiaty do ołtarza oraz złożoną ofiarę. Bóg zapłać.

5. W następnym tygodniu o ubrania Ołtarza kwiatami prosimy rodziny z domów od numeru 96A do 130B.

6. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Elżbiety Haby.

7. Serdecznie dziękujemy za usuniętą usterkę dzwonów Panom Klimczakom.

8.  ZAPROSZENIE BISKUPA NA PIELGRZYMKĘ:

Rzeszów, 3 lipca 2020 r.

Drodzy Diecezjanie! Umiłowani Bracia i Siostry!
Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania.
Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania będzie Bazylika Ojców Bernardynów w Rzeszowie, gdzie codziennie będzie się modlić podczas Eucharystii inna grupa pielgrzymkowa. Będziemy się gromadzić również w kościele św. Krzyża w Rzeszowie na modlitwie różańcowej i na Apelu Jasnogórskim oraz w kościołach stacyjnych, w których będą się spotykać pielgrzymi z grup pielgrzymkowych. Zarówno nabożeństwa jak i specjalne audycje będą transmitowane przez Katolickie Radio „Via”.
W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. W szkole Matki Bożej możemy się uczyć służby Panu Bogu, słuchania słowa Bożego i życia nim na co dzień. Proszę także o modlitwę w intencjach, które towarzyszą pielgrzymom od ponad czterdziestu lat: za Kościół, Ojca Świętego i Ojczyznę.
Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.
Z serca Wam błogosławię!