Ogłoszenia duszpasterskie: 14 października 2018 r.

Opublikowano Październik 15, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Dzisiaj także Dzień Edukacji Narodowej. O wszystkich nauczycielach pamiętajmy  w naszej modlitwie.

2. W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu będziemy obchodzić:

• poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
  • wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 40. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piorową
  • środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
  • czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia
  • sobota – wspomnienie św. Jana Kantego

3. Bardzo zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Różaniec w naszej Parafii codziennie o godz. 17.30.

4. We wtorek 16-go października będziemy obchodzili Dzień Patrona Szkoły. O godz. 09.00 Msza św, później przejście na Cmentarz, złożenie kwiatów, powrót do szkoły i dalsza część uroczystości.

5. W bieżącym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

• poniedziałek o godz. 16.00 – kandydaci do Bierzmowania z kl. III Gimnazjum
  • piątek o godz. 16.00 – zbiórka ministrantów, o godz. 18.00 – Akcja Katolicka
  • sobota o godz. 15.00 – Schola

6. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Koło Gospodyń Wiejskich.

7. W najbliższy piątek wypada trzeci piątek miesiąca. O godz. 16.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św Faustyny, Msza św. i nabożeństwo różańcowe.

8. W przyszłym tygodniu niedziela misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Zbiórka do puszek na misje.

9. Składamy serdeczne podziękowania Pani Mecenas, naszej sąsiadce za opracowanie dla Parafii polityki bezpieczeństwa dotyczącej administrowania i przechowywania danych osobowych. Bóg zapłać.

Dziękujemy również wszystkim, którzy brali udział w ubiegłym tygodniu w pracach porządkowych: wyrywanie pni drzew przy parafii, pomalowanie zaplecza kościoła i klatki schodowej, umycie okien w pomieszczeniach gospodarczych w kościele i zakrystii.

Wszystkie te prace były wykonane społecznie za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

10. Dziękujemy Rodzinie za złożenie dorocznej ofiary na cele inwestycyjne, ogrzewanie i utrzymanie pracowników kościelnych. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Wyjeżdżających do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej prosimy o zbiórkę na placu przy kościele w sobotę o godz. 4.45. Bardzo prosimy o zabrania prowiantu na cały dzień, bo nie mamy zamówionego ciepłego posiłku. Wpłatę za przejazd można dokonać w autokarze, a w razie rezygnacji prosimy o znalezienia zastępstwa na swoje miejsce.