Ogłoszenia duszpasterskie: 16 września 2018 r.

Opublikowano Wrzesień 17, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018 r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 

  • wtorek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, dzieci i młodzieży. Zachęcamy dzieci i mlodzież do uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. i zawierzenia się opiece św. Stanisławowi. To również dzień imienin ks. kanonika Stanisława. Czcigodnego Solenizanta polecajmy w naszych modlitwach.
  • czwartek  – wspomnienie św. Andrzeja i Pawła, męczenników koreańskich
  • piątek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. To również trzeci piątek miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św.

 

2. Przed zimą chcielibyśmy uporządkować plac przykościelny i ogród przy plebanii, a także pomieszczenie gospodarcze w kościele. Bardzo prosimy o pomoc Parafian w tych pracach i przyjście na godz. 08.00 w najbliższą sobotę. W miarę możliwości prosimy o własny sprzęt (piły, siekiery,grabki). Jeśli ktoś ma ciągnik, to ze 3 ciągniki z przyczepami lub wozami do wywiezienia gałęzi i śmieci. Gdyby ktoś chciał zabrać gałęzi, to bardzo prosimy. O pomoc prosimy również Panów z OSP.

 

3. W bieżącym tygodniu w Domu Parafialnym odbędą się następujące spotkania:

poniedziałek - młodzież z kl. 8 Szkoły Podstawowej o godz. 16.00, młodzież z kl. 3 Gimnazjum o godz. 17.00 – spotkanie przed Bierzmowaniem.

piątek – godz. 17.00 – LSO

 

4. W przyszłym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzą - dzieci z kl. 5-7.

 

5. W następnym tygodniu Ołtarz kwiatami ubierają Rodziny z domów od numeru 96a do numeru 130.

 

6. Parafia w Czudcu zaprasza na Rekolekcje Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panujących. Przeprowadzi je Redemptorysta o. Waldemar Sojka oraz p. Ewa Nasiadek. W środę Uroczysta Msza święta połączona z aktem intronizacji o godzinie 17:00 pod przewodnictwem księdza biskupa Kazimierza Górnego.

Szczegółowe informacje na stronie http://www.sanktuariumczudec.pl

 

7. Bardzo dziękujemy za wykoszenie trawy p. kościelnemu oraz p. grabarzowi za uporządkowanie terenu przed cmentarzem.

 

8. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

 

Facebook