Ogłoszenia duszpasterskie: 17 grudnia 2017 r.

Opublikowano Grudzień 17, 2017 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017 r.

 

1. Dziś w Kościele przypada III niedziela Adwentu nazywana Niedzielą „Gaudete” czyli niedzielą radości. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletu pojawiają  się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

 

2. W tym tygodniu we środę  dzień PARAFIALNEJ SPOWIEDZI ŚW. PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA, która odbędzie się w godzinach:

od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.30.

W godzinach od 15.30 do 16.00 – przerwa w spowiadaniu. 

Bardzo prosimy Parafian, aby skorzystać z sakramentu pokuty w tym dniu i nie zostawiać na tzw. ostatnią chwilę.

 

SPOWIEDZI W NASZYM DEKANACIE:

 

  • ŚRODA – PARAFIA LUTORYŻ,

Szczegółowy plan godzinowy znajduje się na stronie internetowej danej Parafii.

 

3. W związku z trwającymi spowiedziami w naszej Parafii wyjątkowo Msza św. we środę o godz. 17.30, piątek – godz. 07.00 (Mszy wieczornej już nie będzie). W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. przed południem o godz. 08.00 oraz 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Przypominamy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.

 

4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Panom za zebranie ofiary na służbę kościelną i ogrzewanie. Dziękujemy za trud i poświęcenie, a Parafinom za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Niech Dzieciątko Jezus stokrotnie Wam wynagradza. Również dziękujemy dzieciom oraz Pani Opiekun Szkolnego Koła Caritas za rozprowadzenie świec wigilijnych. Serdeczne Bóg zapłać!

 

5.W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi Koło Gospodyń Wiejskich.

 

6. Z przyczyn  zdrowotnych ks. Kamila, odwołana zostaje przedświąteczna wizyta u Chorych. W najpotrzebniejszych przypadkach prosimy zgłaszać się do zakrystii. Chorych odwiedzi ks. Proboszcz.

 

7. Parafianom i Gościom życzymy spokojnego tygodnia oraz radosnego oczekiwania na Nowonarodzonego.

Facebook