Ogłoszenia duszpasterskie: 17 marca 2019 r.

Opublikowano Marzec 17, 2019 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą „Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy świętej zbiórka do puszek w intencji misji.

2. Dziś w naszej Parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Prowadzi je ks. Lucjan Szumierz. Polecajmy Go w naszych modlitwach prosząc o dary Ducha św. Plan rekolekcji znajduje się na plakatach.

W czasie Mszy św. podczas rekolekcji będzie zbierana taca na potrzeby rekolekcji i podziękowanie ks. Rekolekcjoniście.

3. We wtorek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

W naszej Parafii uroczystość odpustowa. Przypominamy, Msze św. o godz. 10.30 oraz 17.00.  Możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. Bardzo prosimy o uporządkowanie alejek i miejsc między grobami na cmentarzu. Po ostatnich wichurach jest dużo potłuczonego szkła po zniczach i porozrzucanych dekoracji.

5. W najbliższym tygodniu na cmentarzu przy nowych grobach będzie budowana alejka z kostki brukowej. Koszt tej inwestycji, to kilka tysięcy złotych. Bardzo prosimy o dobrowolne ofiary na ten cel.

6. Od 1-go kwietnia nasz p. Organista, p. Krzysztof nie będzie już pracował w naszej Parafii. Funkcję Organisty podejmie p. Andrzej Mozgała.

7. W piątek 5-go kwietnia będziemy przeżywać Drogę Krzyżową w plenerze. Po Mszy św. wieczornej wyruszymy w stronę cmentarza cholerycznego. Szczegóły dotyczące tej Drogi Krzyżowej podamy w późniejszym czasie.

8. W kaplicy Matki Bożej są do nabycia baranki na stół wielkanocny.

9. W przyszłym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi Róża p. Marii Szczygieł-Jeziorskiej.

10. Drogę Krzyżową w piątek prosimy o poprowadzenie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

11. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Oświęcimia i Jasną Górę w dniu 04 maja. Prosimy o zapis w dniu dzisiejszym.

12. Na stoliku z gazetami są do nabycia skarbonki na jałmużną wielkopostną.

13. Składamy serdeczne podziękowania Panom, którzy pracowali w minionym tygodniu przy budowie ubikacji.