Ogłoszenia duszpasterskie: 18 listopada 2018 r.

Opublikowano Listopad 19, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy ustanowiony przez Ojca Świętego Światowy Dzień Ubogich. Otoczmy dzisiaj naszą modlitwą szczególnie ludzi biednych. Także dzisiaj wypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny, patronki naszej diecezji.

2. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzić będziemy:

• poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy
  • wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • środa – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • czwartek – wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej
  • sobota – wspomnienie św. Andrzeja i towarzyszy, męczenników wietnamskich

3.   W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Uroczystość w rzeszowskiej Katedrze rozpocznie się o godz. 12:00.

4. Za tydzień zbiórka do puszek na WSD.

5. W przedsionku kościoła znajduje się kosz, do którego można wkładać słodkie upominki dla Podopiecznych z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Akcja trwa do 25 listopada czyli przyszłej niedzieli. Już dziś dziękujemy za złożone dary.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w  miniony poniedziałek pracowali przy porządkowaniu Cmentarza. Było obecnych 8-9 osób. Jednocześnie prosimy, żeby wyrzucając śmieci starać się je od razu segregować. Dziękujemy Panom, którzy posprzątali ogród przy plebanii. Dziękujemy firmie usługowo-handlowej p. Wiesława Grzebyka za ofiarowanie i przywiezienie ziemi do ogrodu parafialnego. Firmie p. Dariusza Rzucidło dziękujemy za bezinteresowne pomalowanie korytarzy i klatki schodowej na plebanii i inne prace porządkowe.

W tym tygodniu kontynuowaliśmy również prace w kościele. Zostało uporządkowane i pomalowane pomieszczenie za zakrystią. Za wszystkie te prace dziękujemy p. Andrzejowi, który wykonuje je i swój czas poświęca charytatywnie.

7. W przyszłym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Elżbiety Haba.

8. Spotkania duszpasterskie:

• poniedziałek – godz. 16.00 – Bierzmowani z kl. VIII, godz. 18.00 – kl. III Gimnazjum
  • piątek – godz. 16.00 – ministranci