Ogłoszenia duszpasterskie: 18 marca 2018 r.

Opublikowano Marzec 18, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018 r.

 

1. W naszej Parafii trwają rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Wojciech Niemiec z Rzeszowa. Księdzu Rekolekcjoniście już dziś dziękujemy za piękną posługę. Dziękujemy również Parafianom za obecność i ofiary, modlitwą otaczamy zatwardziałe serca Tych, którzy nie uczestniczyli  w ani jednych naukach.

 

Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie Krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

 

2. Jutro, w poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

W naszej Parafii uroczystość odpustowa. Przypominamy, Msze św. o godz. 11.00 oraz 17.00. Pamiętajmy, że dla nas obecność na Mszy św. w tym dniu jest obowiązkowa. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

3. W przyszłą niedzielę Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy. Na Sumie procesja wokół kościoła. Bardzo prosimy o przybycie dzieci szkolnych z palmami oraz Pań w strojach ludowych.

 

Jest to również 26-rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Uroczystości te jednak zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia. W tym dniu odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

 

4. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek Rodziny z Mogielnicy, która w wyniku pożaru straciła dorobek życia.

 

5. W dniach od 8-10.06.2018 r. planowana jest Pielgrzymka do Lwowa. Kto chciałby uczestniczyć, a nie posiada paszportu, prosimy o jego wyrobienie. Wkrótce ruszą zapisy.

 

6. Spotkania w bieżącym tygodniu:

  • sobota – ministranci i lektorzy. Spotkanie przygotowujące do obchodów liturgii Wielkiego Tygodnia. Obecność obowiązkowa.

 

7. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Marii Szczygieł.

 

8. W piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

 

9. W myśl przepisów Prawa Kanonicznego (kan. 1051, §2) podaje się do wiadomości, że kleryk V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie HUBERT COP - syn Janusza i Anny, urodzony 9.04.1994 roku w Rzeszowie, ochrzczony 29.05.1994 r. w Lutoryżu, pochodzący z naszej Parafii ma wkrótce otrzymać święcenia diakonatu i prezbiteratu.

Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest zobowiązany w sumieniu poinformować o tym Księdza Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie lub Urząd Parafialny.

Dziękując Bogu za dar kapłańskiego powołania, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka Huberta, który wkrótce ma przyjąć święcenia diakonatu i prezbiteratu. Módlmy się również o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne dla całego Kościoła.

 

10. Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Miłosierdzia Komunia św. w naszej Parafii przyjmowana będzie procesyjnie przez środek kościoła.

 

11. Burmistrz Boguchwały wraz z Ośrodkiem Kultury i Parafią MB Nieustającej Pomocy w Niechobrzu zapraszają w piątek 23 marca na Gminną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie o godz. 18.45 po Mszy św. Prosimy zabrać ze sobą latarki, lampiony.

 

12. W Niedzielę Palmową, 25 marca, o godz. 18.00 parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu w Parku Matki Bożej organizuje już czwartą edycję Misterium Męki Pańskiej. Serdecznie zapraszamy.

 

13. Od 16 marca br. w kinach będzie wyświetlany film „ŚWIĘTY NIEZŁOMNY”. Opowiada on historię Pedro Povedy, wytrwałego i innowacyjnego hiszpańskiego księdza, który otworzył nowe ścieżki edukacji dla dzieci oraz kobiet na początku XX wieku. Poveda otrzymał tytuł „Wychowawca i humanista” UNESCO oraz został kanonizowany w 2003 roku przez Papieża Jana Pawła II. Tłem dla historii jest wojna domowa w Hiszpanii. Honorowym patronem filmu jest Caritas Polska. Zachęcamy do oglądania.

 

14. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek 23 marca o godz. 20.00 z kościoła MB Królowej Polski (kościół garnizonowy). Zapisy odbywają się przez stronę: www.edk.org.pl.

 

15. Za tydzień zmiana czasu z zimowego na letni. Śpimy godzinę krócej.

 

16. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

 

Facebook