Ogłoszenia duszpasterskie: 19 lipca 2020 r.

Opublikowano Lipiec 19, 2020 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

19.07.2020 r.

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

• poniedziałek: bł. Czesława, kapłana

W poniedziałek przypada 7 rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i objęcia rządów w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla Niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski;

• środa: świętej Marii Magdaleny;
  • czwartek: świętej Brygidy – Patronki Europy;
  • piątek: świętej Kingi, dziewicy;
  • sobota: świętego Jakuba Apostoła a także świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

2. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych poświęcenie pojazdów połączone ze zbiórką do puszek na środki transportu dla misjonarzy. W dniach od 19-26.07.2020 obchodzony jest XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W naszych modlitwach szczególnie pamiętajmy o wszystkich kierowcach.

3. W dniach 20-21 sierpnia (czwartek-piątek) będziemy przeżywać w naszej parafii peregrynacje obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Powitamy obraz Matki Bożej, Krzyż Nowohucki i relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a szczegółowy plan podamy wkrótce.

4. 26 sierpnia (we środę) przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny. O przygotowanie wieńców dożynkowych prosimy mieszkańców Babiej Góry I, Babiej Góry II oraz tzw. Koryta.

5. W przyszłym tygodniu różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

6. Serdecznie dziękujemy za kwiaty przy ołtarzu oraz złożoną ofiarę na cele parafialne. Nasze podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób w minionym tygodniu zaangażowali się w prace remontowo-porządkowe przy naszym kościele, plebanii oraz na cmentarzu. Bóg zapłać.

7. W związku z trwającą epidemią, planowana na wiosnę składka inwestycyjna nie odbyła się dlatego dopiero dzisiaj zwracamy się do wszystkich rodzin z prośbą o wpłaty na rzecz inwestycji parafialnych w wysokości 200 zł od rodziny. Bardzo prosimy o zebranie ofiar w rejonach następujące osoby:

Rejon I – od p. Wiesławy Kocurek do p. Cieślów – odpowiedzialni – p. Kazimierz Ziemba i p. Jerzy Buczek.

Rejon II – od p. Płociców do p. Haliny Surówki – odpowiedzialni – p. Alicja Wajda i p. Małgorzata Broda.

Rejon III – od p. Grochalów do p. J.Nawrota – odpowiedzialni – p. Mateusz Tobiasz i p. Michał Uberman.

Rejon IV – od p. M.Pączek do p. Żarów – odpowiedzialni – p. Sławomir Opaliński  i p. Sławomir Chuchla.

Rejon V – od p. Rzepki do p. K. Kowalskiego – odpowiedzialni – p. Adam Stachowicz i p. Rafał Gajdek.

Rejon VI – od p. Szczepana Kawy do Edwarda Zięby – odpowiedzialni – p. Musiałek Tomasz i p. Dawid Myszak.

Rejon VII – od p. Krystyny Pięciak do p. Porębów – odpowiedzialni – p. Jabłoński Adam i p. Bogdan Krupa.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.