Ogłoszenia duszpasterskie: 19 listopada 2017 r.

Opublikowano Listopad 19, 2017 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017 r.

 

1. Dziś przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. W tym dniu w sposób szczególny jesteśmy wezwani przez papieża Franciszka do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności.

 

Z tej okazji zostały przygotowane „Torby Miłosierdzia”, które trafią do najbardziej potrzebujących Rodzin. Do torby można włożyć żywność z długim terminem ważności (mąkę, cukier, płatki kukurydziane, kawę, herbatę, ryż, kaszę, makaron, margarynę, olej, słodycze, konserwy) oraz środki czystości (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia).

 

2. W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • Poniedziałek- wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
  • Wtorek- wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • Środa- wspomnienie św. Cecylii- dziewicy, męczennicy. Patronki śpiewu i muzyki kościelnej.
  • Piątek- wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, męczenników.
  • Sobota- wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej- dziewicy, męczennicy.

 

3. We środę po Mszy św. odbędą się w naszej Parafii „Zaduszki Poetyckie”, które poświęcimy zmarłych kapłanom, budowniczym, fundatorom oraz wszystkim tym, którzy zbudowali i stworzyli naszą Parafię. Programem słowno-muzycznym, a przede wszystkim wspólną modlitwą zakończymy obchody 60-lecia powstania naszej świątyni. Zapraszamy do licznego uczestnictwa!

 

4. Od czwartku do soboty rozpoczynamy Triduum modlitewne przygotowujące nas do uroczystości Chrystusa Króla. Serdecznie zapraszamy!

 

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego. Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Zapraszamy członków Akcji Katolickiej do udziału w centralnej uroczystości w Katedrze, Msza św. o godz. 12.00.  W naszej Parafii po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na WSD.

 

6. Zachęcamy Parafian i Ludzi dobrej woli do pomocy św. Mikołajowi w zakupie słodyczy, które zawiedziemy Podopiecznym z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Słodycze takie jak: cukierki, wafelki, biszkopty, czekolady, herbatniki itp. można składać w koszu prezentowym, który znajduje się w kaplicy Matki Bożej do przyszłej niedzieli.

 

7. Od jutra Pan Organista wyruszy z opłatkami wigilijnymi. Swoją trasę zacznie od Babiej Góry I, Babiej Góry II, a następnie lewa strona w kierunku lasu od godz. 14.00. O dalszej trasie będziemy informować. Prosimy o życzliwe przyjęcie p. Krzysztofa w swoich domach.

 

8. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Małgorzaty Klimczak.

 

9. Spotkania w następnym tygodniu:

  • wtorek – młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
  • sobota – godz. 15.30 -ministranci, godz. 16.00 -lektorzy.

 

10. W zakrystii jest do nabycia magazyn „Podkarpacka Historia”, w którym znajduje się artykuł o naszej Parafii. Koszt: 10 zł.

 

11. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza od 17 listopada na film „Sprawa Chrystusa”. Film, twórców takich kultowych produkcji, jak „Bóg nie umarł” i „Czy naprawdę wierzysz?”, został oparty na bestsellerowej książce Lee Strobla „Sprawa Chrystusa”, będącej dziennikarskim śledztwem w sprawie dowodów na życie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

 

12. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Facebook