Ogłoszenia duszpasterskie: 19 sierpnia 2018 r.

Opublikowano Sierpień 19, 2018 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018 r. 

 

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

  • poniedziałek –  św. Bernarda- opata, Doktora Kościoła
  • wtorek-  św. Piusa X- papieża
  • środa- Najświętszej Maryi Panny Królowej
  • czwartek- wspomnienie bł. Władysława Findysza- kapłana, męczennika
  • piątek- wspomnienie św. Bartłomieja- Apostoła
  • sobota- wspomnienie św. Ludwika

 

2. Przypominamy, że 26 sierpnia (niedziela) – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki naszej Parafii.

Msze św. w tym dniu: godz. 8.00 i 15.00. Suma Odpustowa o godz. 11.00 – dziękować będziemy dobremu Bogu i Jego Opatrzności za tegoroczne plony. Wieniec żniwny, udział we Mszy św., dziękczynne „Te Deum” – niech będą wyrazem naszej chrześcijańskiej wdzięczności Najwyższemu. Gromadzimy się na placu kościelnym. Bardzo prosimy Panów do chorągwi i baldachimu, Panie do feretronów oraz stroje ludowe. Po Mszy św. – procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego uczestnictwa Parafian oraz Gości. Na Sumie odbędzie się instalacja nowego Proboszcza ks. Mariusza Fijałkiewicza, którego otoczmy modlitwą.

 

3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przez cały tydzień. Z racji Odpustu Parafialnego, można uzyskać odpust zupełny.

 

4. W następnym tygodniu Ołtarz kwiatami ubierają Rodziny z domów od 31 do 70.

 

5. Decyzją Księdza Biskupa ks. Proboszcz Stanisław Boratyn przechodzi na emeryturę w Parafii. Ksiądz Wikariusz został przeniesiony do Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Rzeszowie. Dziękujemy naszym Duszpasterzom za wszystkie lata, a zarazem życzymy Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień.

 

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Facebook