Ogłoszenia duszpasterskie: 20 października 2019 r.

Opublikowano Październik 21, 2019 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.10.2019 r.

1. W bieżącym tygodniu, w naszej modlitwie, szczególnie różańcowej pamiętajmy o krajach misyjnych, w rozpoczętym dzisiaj Tygodniu Misyjnym.

2. W Liturgii Kościoła Świętego w tym tygodniu wspominać będziemy:

• poniedziałek: bł. Jakuba Strzemię i św. Urszuli
  • wtorek: św. Jana Pawła II

3. W ubiegłym tygodniu w ramach Dnia Papieskiego zebraliśmy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży kwotę 1165 zł. Bardzo serdecznie dziękuję p. Alicji za przygotowanie kremówek na Dzień Papieski, wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom wraz z opiekunek p. Wiolettą i LSO.

4. W bieżącym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

• środa – Rada Parafialna
  • czwartek – o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania

5. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na naszą parafialną pielgrzymkę autokarową do Włoch oraz na zimowy wyjazd do Zakopanego. Zapisać można się w zakrystii.

6. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzą – dzieci z kl. VI.

7. O udekorowanie Ołtarza kwiatami proszę rodziny z domów od numeru 31 do 70.

8. Przypominamy też, że z soboty na niedzielę zmiana czasu, wskazówki zegara cofamy o godzinę.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, robimy porządki na cmentarzu, prosimy uszanować poświęcone miejsce i nie wyrzucać śmieci na wyznaczone miejsca. Kompozycje z kwiatami sztucznymi zalane betonem w miarę możliwości prosimy o zabieranie do domu. Nasza troska o zmarłych powinna się wyrażać przede wszystkim w pamięci modlitewnej. Na stoliku z gazetami znajdują się kartki wypominkowe. Można je przynosić do zakrystii lub składać na tacy.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu na cmentarzu oraz wokół kościoła. Bóg zapłać.

11. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza wszystkich parafian na  całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w przyszłą sobotę  po Mszy św. i modlitwie różańcowej i potrwa do godziny 18:00 w niedzielę. Razem z całą Polską chcemy wspólnie się modlić i upraszać łaski dla siebie, naszych rodzin, parafii i Ojczyzny oraz wynagradzać Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Jest to jedyna taka adoracja w tym roku, dlatego mamy nadzieję,  że każdy z Was poświęci trochę swojego czasu i przyjdzie na adorację pamiętając o tym, że czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym.

Mieszkańcy Lutoryża którzy nie zostali wymienieni adorują w godzinach przez siebie wybranych. Zachęcamy do czuwania nie tylko w wyznaczonych godzinach, ale również o podjęcie indywidualnej adoracji o każdej porze. Niech trud czuwania przed Chrystusem w Najśw. Sakramencie będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Niego.