Ogłoszenia duszpasterskie: 20 sierpnia 2017 r.

Opublikowano Sierpień 21, 2017 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2017 r.

 

1. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, we środę przeżywać będziemy wspomnienie bł. Ks. Władysława Findysza, czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, piątek św. Ludwika, sobota – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

 

2. Przypominamy, że 26 sierpnia (sobota) – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki naszej Parafii.

Msze św. w tym dniu: godz. 8.00, Suma Odpustowa godz. 11.00 – dziękować będziemy dobremu Bogu i Jego Opatrzności za tegoroczne plony. Wieniec żniwny, udział we Mszy św., dziękczynne „Te Deum” – niech będą wyrazem naszej chrześcijańskiej wdzięczności Najwyższemu. Gromadzimy się na placu kościelnym. Bardzo prosimy Panów do chorągwi i baldachimu, Panie do feretronów oraz stroje ludowe. Po Mszy św. – procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego uczestnictwa Parafian oraz Gości. Msza św. popołudniowej – już nie będzie.

 

3. Z racji Odpustu Parafialnego – spowiedź św. w naszej Parafii w piątek (25 sierpnia) w godz. od 16.00 do 17.30. Bardzo prosimy o skorzystanie z Sakramentu Pokuty każdego Parafianina. Przypominamy – z racji Odpustu Parafialnego, można uzyskać odpust zupełny czyli całkowite darowanie kary.

 

4. Od środy rozpoczynamy Triduum Modlitewne przygotowujące nas do Uroczystości Patronki naszej Parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a w szczególny sposób dzieci oraz młodzież.

 

5. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia w Rzeszowie przy katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.

 

6. Burmistrz Gminy Boguchwała składa serdeczne podziękowania wszystkim Uczestnikom z Lutoryża za udział w Dożynkach Gminnych.

 

7. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Róża Heleny Wilk.

 

8. Informujemy, że ks. Kamil zostaje na kolejny rok posługi w naszej Parafii. Życzymy obfitości darów Ducha Świętego i polecamy Go opiece Patronom naszej Parafii.

 

9. W poniedziałek Siostra Stela z Lutoryża przyjmie śluby wieczyste. Również polecajmy Siostrę w naszych modlitwach.

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Błogosławionego Tygodnia.

 

 

 

Facebook