Ogłoszenia duszpasterskie: 22 marca 2020 r.

Opublikowano Marzec 22, 2020 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

22.03.2020 r. 

 

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

O godz. 14.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Nabożeństwo Gorzkich Żali. Będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. 

 

2. W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17:00. Deklaracje znajdują się na stoliku z gazetami. Można je też pobrać ze strony http://www.duchowa-adopcja.pl/dokumenty/wademekum

 

3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, a następnie Msza św. W niedzielę o 10.00 Różaniec za Ojczyznę. 

 

4. Bardzo prosimy o zapoznanie się z Komunikatem Kurii Diecezjalnej, który znajduje się na stronie głównej.

 

5. Spowiedź przedświąteczna w naszej Parafii:

SPOWIEDX

 

6. Przebieg uroczystości Wielkiego Tygodnia podamy w późniejszym terminie.

 

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w minionym tygodniu w prace porządkowe wokół naszego kościoła.  Bóg zapłać.

 

8. Dziękujemy Parafianom za odpowiedzialność i pozostawanie w domu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i łączności duchowej poprzez media.

 

9. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Facebook