Ogłoszenia duszpasterskie: 23.12.2018 r.

Opublikowano Grudzień 24, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA ADWENTU

23.12.2018 r.

1. W poniedziałek, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 07.00.  Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy, której towarzyszy odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa Chrystusa, modlitwy w intencji Rodziny, połamania się opłatkiem, złożenie życzeń i śpiew kolęd. Przypominamy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.

2. O północy tradycyjnie Pasterka. O godz. 23.30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Kalina. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

3. We wtorek  Uroczystość Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 08.00 oraz 10.30. We wtorek (drugi dzień Świąt) – Świętego Szczepana. Msza św. tak jak w niedzielę – o godz. 08.00 oraz 10.30. Mszy św. popołudniowej nie będzie. Wykorzystajmy ten czas na wspólne chwile z naszymi Rodzinami przy żłóbku Nowonarodzonego. Na Sumie poświęcenie owsa. Składka z tego dnia przeznaczona jest na działalność Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

4. We czwartek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie wina. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy Czcigodnego Solenizanta w naszych modlitwach.

5. Od 27 grudnia (czwartek), ks. Proboszcz uda się z wizytą duszpasterską. Do soboty odwiedziny Rodziny  w godz. od 09.00 do 21.00 zaczynając od Rędziny. Szczegóły podamy w święto św. Szczepana. W tych dniach Msza św. w naszej Parafii o godz. 07.00 oraz 17.00.

6. W Boże Narodzenie – zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

7. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznępoprowadzi Róża Marii Kawalec.

8. Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa od Bożej Dzieciny.