Ogłoszenia duszpasterskie: 23 luty 2014 r.

Opublikowano Luty 23, 2014 przez ks. Kamil Sowa w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23. 02. 2014

1. Dzisiejsza niedziela przypomina na bardzo trudne przykazanie miłości nieprzyjaciół.

2. Ojcowie Bernardyni zapraszają we wtorek, 25 lutego, godz. 19.10, na katechezę audiowizualną, pt. „Silniejszy od nienawiści”, której gościem będzie Tim Guénard, były mistrz Francji w boksie, który w dzieciństwie został porzucony przez matkę i był maltretowany przez ojca alkoholika. Gość spotkania wygłosi świadectwo przebaczenia bardzo ciężkich ran, zadanych mu przez najbliższych. Zapraszamy!

3. We środę w czasie Nowenny do Matki Bożej Częstochowskiej będziemy odmawiać Różaniec w intencji Ukrainy.

4. We czwartek po adoracji Najświętszego Sakramentu spotkanie Wspólnoty Intronizacyjnej na plebanii.

5. W sobotęNabożeństwo fatimskie połączone z  I sobotą miesiąca.

6.  Informujemy, że w sobotę, 1 marca, na Mszy św.  o godz. 12.00, w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie, będziemy przeżywać jubileusz 100-lecia urodzin Ks. Infułata Józefa  Sondeja.

7. W niedzielę, 2 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbędzie się dzień skupienia dla członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 Zapraszamy przedstawicieli naszej parafii ( 2 osoby). Proszę o wcześniejsze powiadomienie ks. Proboszcza.

8. W następną niedzielę – I Niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy porannej – zmiana Róż kobiet. Po południu o godz. 15 – Nieszpory i Msza Święta.

9. W dniu 27. 04. 2014 r. jest planowana Pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik na Uroczystość kanonizacji bł. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii najpóźniej do 31 marca. Koszt Pielgrzymki – 40 zł. Bardzo serdecznie zapraszamy !

10. Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

               Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci. (Prezydium Konferencji Episkopatu Polski)

11. Nasza parafia odpowiadając na prośbę KEP, w piątek będzie uczestniczyć w modlitwach w intencji Ukrainy wg następującego porządku:

godz. 17 – Msza Święta

godz. 17.30 – 18.00   adoracja prowadzona przez LSO

godz. 18.00 – 19.00   Różaniec z rozważaniami prowadzony przez Róże Różańcowe

godz. 19.00 – 19.30   adoracja prowadzona przez Akcję Katolicką

godz. 19.30 – 20.00   adoracja prowadzona przez młodzież

godz. 20.00 – 20.30   adoracja Wspólnoty Intronizacyjnej NSPJ

godz. 20.30 – 21.00   Apel Jasnogórski i zakończenie adoracji

Facebook