Ogłoszenia duszpasterskie: 23 marzec 2014 r.

Opublikowano Marzec 22, 2014 przez ks. Kamil Sowa w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

23. 03. 2014

 

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej parafii będziemy przeżywali w piątki, zawsze o godz. 17.00. Po nabożeństwie – Msza św. W niedzielę o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza św. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian do licznego uczestnictwa w tych pięknych i ważnych dla nas nabożeństwach wielkopostnych. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W poniedziałek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia.
  3. We wtorek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do podjęcia duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Parafianie, którzy chcą się włączyć w to piękne dzieło, proszenie są o zgłoszenie się do zakrystii. W tym dniu modlimy się także w intencji Diecezji Rzeszowskiej w kolejną rocznicę jej powstania. Uroczystą Mszę św. w Katedrze o godz. 18.00 odprawi Ks. Biskup Ordynariusz.
  4. W przyszłą niedzielę, 30 marca, nastąpi przejście na czas letni.
  5. Pod koniec tygodnia przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary po domach na dalszy remont „Starej Plebanii” jako Domu Parafialnego. Przypominamy, że ustalona została składka roczna od rodziny – w dalszym ciągu wynosi ona 150 zł. Zwracamy się z prośbą do darczyńców o pomoc w remoncie tegoż budynku.
  6. W dniu dzisiejszym do tygodnika „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny” dołączona jest książka pt. „Pasja”. Jest to przejmujący opis Męki Jezusa Chrystusa wg objawień stygmatyczki – bł. Anny Katarzyny Emmerich. Tę książkę wraz z tygodnikiem będzie można nabyć w zakrystii.
  7. W tym tygodniu Różaniec poprowadzi Róża P. Marii Szczygieł. Natomiast w następnym – Róża P. Anety Perłowskiej.
  8. W dniu 27. 04. 2014 r. jest planowana Pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik na Uroczystość kanonizacji bł. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii najpóźniej do 31 marca. Koszt Pielgrzymki – 40 zł. Bardzo serdecznie zapraszamy !
  9. W zakrystii są do nabycia świece oraz baranki wielkanocne.
  10. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ wszystkim Parafianom za liczny udział w  Rekolekcjach Wielkopostnych oraz Uroczystości Odpustowej ku czci św. Józefa, a także za piękne świadectwo wiary.

 

 

 

Facebook