Ogłoszenia duszpasterskie: 23 września 2018 r.

Opublikowano Wrzesień 24, 2018 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23.09.2018 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

• środa – wspomnienie św. Kosmy i Damiana
  • czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo
  • piątek – wspomnienie św. Wacława
  • sobota – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

2. W ubiegłą niedzielę do puszek na Katolickie Radio Via zebraliśmy 377 zł. Bóg zapłać za ofiary. Bez nazwy

3. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta i Caritas Diecezji Rzeszowskiej wzorem lat ubiegłych będą zbierać płody rolne na rzecz schronisk albertyńskich w naszej Diecezji. Prosimy, aby płody rolne zgromadzić przy drodze. Zbiórka odbędzie się w piątek 28 września od godz. 09.00. Jeśli ktoś nie może wystawić darów na drogę, to organizatorzy zbiórki odbiorą je bezpośrednio z domów, ale trzeba ten fakt zgłosić wcześniej w kancelarii parafialnej.

4. W tym tygodniu zakończył wakacje nasz rodak dk. Hubert Cop. Rozpoczął ostatni etap przygotowań do święceń kapłańskich. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

5. W sobotę w naszej Parafii odbędzie się „Wieczór z Archaniołami”. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

6. W październiku w naszej Parafii organizowane są dwie Pielgrzymki:

W dniu 6 października (sobota):

MIEJSCE PIASTOWE – DUKLA

Zwiedzimy m.in. Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza, siedzibę księży Michalitów,  Sanktuarium św. Jana z Dukli, Pustelnię św. Jana.

Koszt: 30 zł

Na ten wyjazd zapraszamy wszystkich, a szczególnie czcicieli Archaniołów i Aniołów.

W dniu 20 października (sobota):

WADOWICE – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

W programie: Dom Rodzinny Jana Pawła II, Bazylika Ofiarowania NMP – miejsce chrztu Karola Wojtyły, przejażdżka ciuchcią turystyczną w Wadowicach, kalwaryjskie dróżki, Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Koszt: 60 zł. Dodatkowym kosztem będą bilety wstępu w wysokości – 30 zł bilet normalny oraz 20 zł bilet ulgowy dla emerytów, dzieci itd.

Zapisy w zakrystii. Prosimy o w miarę szybkie podjęcie decyzji, gdyż musimy potwierdzić wszystkie rezerwacje. Przy zapisie prosimy o wpłatę kwoty wyjazdu.

7. Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach.

8. W przyszłym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Bractwo Michała Archanioła.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za prace przy kościele i plebanii w ostatni piątek i sobotę. Szczególne podziękowania kierujemy do Strażaków z Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej wraz z p. Prezesem Dowódcą jednostki na czele. Dziękujemy wszystkim obecnym Parafianom za obecność i pomoc. Dalsze prace będą kontynuowane we czwartek i piątek od godz. 16.00 oraz w sobotę od godz. 08.00. Prosimy o dalszą pomoc Parafian.

10. Dziękujemy za kwiaty przy Ołtarzu i złożoną ofiarę. W następnym tygodniu Ołtarz kwiatami ubierają Rodziny z domów od numeru 131 do 157.

11. W niedzielę 30 września br. Centrum Medyczne „Medyk” organizuje „Dzień Serca”. Rozpoczęcie o godz. 12.15 w kościele farnym w Rzeszowie. Od 13.00 na rzeszowskim rynku będzie festyn edukacyjno-rekreacyjny.