Ogłoszenia duszpasterskie: 24 grudnia, 2017 r.

Opublikowano Grudzień 24, 2017 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2017 r.

 

1. Dziś 24 grudnia, IV niedziela adwentu.  Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. popołudniowej już nie będzie.  Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy, której towarzyszy odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa Chrystusa, modlitwy w intencji Rodziny, połamania się opłatkiem, złożenie życzeń i śpiew kolęd. Przypominamy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.

 

O północy tradycyjnie Pasterka. O godz. 23.30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Kalina. Składka  przeznaczona na Dom Samotnej Matki.

 

2. W poniedziałek uroczystość Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 08.00 oraz 10.30. We wtorek (drugi dzień Świąt) – Świętego Szczepana. Msza św. tak jak w niedzielę – o godz. 08.00 oraz 10.30. Mszy św. popołudniowej nie będzie. Wykorzystajmy ten czas na wspólne chwile z naszymi Rodzinami przy żłóbku Nowonarodzonego. Na Sumie poświęcenie owsa. Skladka z tacy przeznaczona na Katolickie Uniwersytety.

 

3. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta:

 

  • We środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie wina. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy Czcigodnego Solenizanta w naszych modlitwach.
  • We czwartek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
  • W niedzielę, 31 grudnia,  będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. To również zakończenie roku 2017. O godz. 15.00 zapraszamy na specjalne Nabożeństwo, 0 15.30 Msza św.

4. W Boże Narodzenie – zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

5. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznępoprowadzi Róża Marii Sołtys.

 

6. Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa od Bożej Dzieciny.

Facebook