Ogłoszenia duszpasterskie: 24 września 2017 r.

Opublikowano Wrzesień 25, 2017 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw o trzeźwość narodu. Módlmy się o zachowanie abstynencji przez polskie Rodziny oraz dawanie świadectwa życia w trzeźwości. W związku z Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę bardzo prosimy by w każdej lutoryskiej Rodzinie został odmówiony dziesiątek Różańca oraz modlitwa „Pod Twoją obronę”.

 

2. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • poniedziałek: błogosławionego Władysława z Gielniowa
  • wtorek: Świętych męczenników Kosmy i Damiana
  • środa:  św. Wincentego a Paulo
  • czwartek: św. Wacława, męczennika
  • piątek: święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • sobota: św. Hieronima

 

3. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Od dziś do następnej niedzieli w kaplicy Matki Bożej jest lista, na której zbierane są podpisy  pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może pod nim każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

 

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy również październik – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. W naszym kościele Różaniec odprawiany będzie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. W tym roku polecajmy Bogu za wstawiennictwem Maryi Królowej Różańca Świętego sprawę pokoju na świecie, a także módlmy się w intencji Ojczyzny i naszych Rodzin. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”. Wielka modlitwa zaplanowana jest na sobotę, 7 października 2017. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. Więcej informacji na www.rozaniecdogranic.pl

 

6. W bieżącym tygodniu w Domu Parafialnym po Mszy Św. odbędą się następujące spotkania:

 

  • wtorek – kandydaci do Bierzmowania (uczniowie kl. 3 Gimnazjum)
  • piątek – Akcja Katolicka
  • sobota – godz. 16.30: ministranci, godz. 17.00: lektorzy.

 

7. Rada Ruchów i Stowarzyszeń zaprasza na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 1 października 2017 r. Przewodniczył jej będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Początek o godzinie 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, następnie przejście ulicami Rzeszowa do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny Róże Różańcowe.

 

8. W tym tygodniu w naszej Parafii Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej, w dniu 28 września (czwartek) o godz. 09.00 będą zbierali płody rolne jako pomoc dla kuchni Albertowskiej. Oznakowany samochód przejedzie przez naszą miejscowość. Prosimy płody rolne wynieść do drogi.

 

9. Wakacyjną praktykę zakończył nasz kleryk Hubert, który powrócił już do WSD by kontynuować studia teologiczne na roku V. Serdecznie dziękujemy za posługę przy Ołtarzu, głoszone Słowo oraz katechizację w Szkole. Pamiętajmy o kleryku Hubercie w naszych modlitwach prosząc o dary Ducha Św. i Boże błogosławieństwo.

 

10. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzą – dzieci z kl. VI.

 

11. W najnowszym magazynie „Podkarpacka Historia” ukazał się obszerny artykuł, który opisuje powstanie i rozwój naszej Parafii oraz inne wydarzenia. Miesięcznik będzie w sprzedaży w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Cena 10 zł. Zachęcamy do lektury.

 

12. Zachęcamy do uczestniczenia w Pielgrzymce autokarowej do Częstochowy, z którą wyruszymy 7-go października. Jest jeszcze 9 wolnych miejsc. Koszt: 60 zł.

 

13.W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła śp. Bronisława Mentel. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

14. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Facebook