Ogłoszenia duszpasterskie: 26 lipca 2020 r.

Opublikowano Lipiec 27, 2020 przez Admin Strony w Aktualności, Ogłoszenia parafialne

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020 r.

1. W tym tygodniu wspominamy:

• środa - św. Marty;
  • piątek - św. Ignacego z Loyoli;
  • sobota- św. Alfonsa Liguoriego

2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający. Również w sobotę wypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

3. Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. W tym roku w sposób szczególny będzie obchodzona setna rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz czterdziestolecie porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie. To również miesiąc, w którym będziemy przeżywać nasz Odpust Parafialny oraz Peregrynację Obrazu  Matki Bożej Robotników Solidarności. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.

5. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzi – Wspólnota dla Intronizacji NSPJ

6. O udekorowanie ołtarza kwiatami bardzo prosimy rodziny z domów od numeru 133 do 157.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Zakopanego. Szczegóły wyjazdu znajdują się na stronie głównej.

8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie prace kontynuowane wokół pomieszczeń gospodarczych, kościoła, plebani i na cmentarzu. Bóg zapłać.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za składane ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać.