Ogłoszenia duszpasterskie: 26 listopada 2017 r.

Opublikowano Listopad 26, 2017 przez Admin Strony w Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

26.11.2017 r.

 

1. Przeżywamy dziś w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Rocznicę Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

 

2. Uroczystość dnia dzisiejszego, to patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. W naszej modlitwie polecamy wspólnoty parafialne, a w szczególny sposób dziękujemy ministrantom i lektorom za wybraną służbę przy Chrystusowym Ołtarzu.

 

3. W kalendarzu liturgicznym w bieżący tygodniu wspominamy:

  • czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła.

 

4. We środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy.

 

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca:

  • piątek – o godz. 16.45 Litania do Serca Pana Jezusa, Msza św. i Nowenna. Zmiana biletów Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

Ksiądz Kamil z posługą Sakramentalną do Chorych pojedzie od godz. 08.00. Jako kierowca pojedzie ktoś z Rodziny p. Aleksandry Kulasy.

  • sobota - Różaniec Fatimski przed Mszą św. 

 

6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę Adwentu 2017 r. wejdzie w życie nowy Program duszpasterski dla Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Po czteroletnim cyklu poświęconym tematyce chrzcielnej zdecydowano, aby w następnych dwóch latach rozwinąć tematykę kolejnego sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest bierzmowanie.

 

7. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom, którzy uczestniczyli w Zaduszkach poświęconych wszystkim, dzięki którym, mamy kościół w Lutoryżu. Dziękujemy p. Renacie Stanek za pomoc przy scenariuszu. Tymi Zaduszkami zakończyliśmy obchody 60-lecia powstania Parafii, które obchodziliśmy pod hasłem: „Bóg wybrał to miejsce! 60 lat z Maryją i Józefem na Lutoryskim Wzgórzu”.

 

8. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom za ogromną pomoc w zapełnieniu „Toreb Miłosierdzia” oraz słodycze dla Podopiecznych z Hospicjum dla Dzieci. Za przyłączenie się do obydwu akcji dziękujemy również p. Marcie Rybie oraz dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas. Serdeczne Bóg zapłać! Torby trafią do Caritasu, a słodycze już jutro zawieziemy do Hospicjum.

 

9. Spotkania po Mszy św.:

  • poniedziałek – Rada Duszpasterska
  • wtorek – Rycerstwo św. Michała Archanioła

 

10. W następnym tygodniu Różaniec za Ojczyznę poprowadzą - ministranci.

 

11. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Świece można nabyć w przedsionku kościoła w cenie 12 zł duża oraz 5 zł mała.

 

12. Pan Organista zakończył już roznoszenie opłatków. W Jego imieniu składamy serdeczne podziękowania za otwarte drzwi oraz ofiary. Opłatki są do nabycia jeszcze w kaplicy Matko Bożej oraz bezpośrednio u p. Krzysztofa.

 

13. W przyszłą sobotę OSP będzie roznosić kalendarze strażackie.

 

14. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Facebook